Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak Magyarországon szokás...

Csak Magyarországon szokás menőzni anyuci-apuci autójával?

Figyelt kérdés

Nem vagyok irigy egyikre sem, mert amilyen autókra Ők büszkék, hogy anyuci-apuci autója, Ő fizette a jogsit, szóval mégha megdolgoztak volna a jogsiért, autóért, meg a benzinért, akkor megérteném, de...

Szakközépbe járok, és itt a 17-20 évesek között megy a menőzés, hogy vannak, akiknek "van autójuk", és azzal járnak suliba, és leparkolnak a suli közelében, hogy mindenki lássa, és szünetekbe is lemennek oda és nekitámaszkodnak a kocsijuknak, és ott beszélgetnek.

De, nem valami drága luxus autókkal menőznek, aminek van neve, hanem ilyen autókra büszkék, hogy Ford, Opel, Suzuki, Seat.Legalább valami olyan márkára lennének büszkék, aminek van neve, és nem egy átlag autó, ami szinte mindenkinek van.

Amikor általánosba jártam, még 8. ba nem gondoltam volna, hogy ez fog menni a suliba, hogy majd egy autó miatt fogja fennhordani valaki az orrát...

Komolyan ez lenne itt a menő dolog?

Ettől lesz valaki beképzelt?

Külföldön is ezt csinálják a fiatalok?


2011. máj. 28. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy manapság ilyenek a fiatalok. Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen gyerekek, mikor fognak felnőni, és meddig fognak otthon lakni, és mikor fognak önálló életet elkezdeni.

Külföldön pedig nem tudom, de ha mondjuk Amerikában menőzni akarnál kocsiddal nem jönne össze.

Ott mindenkinek van autója. Ha meg eg Forddal akarnál villogni, kiröhögnének.

2011. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Országtól és iskolától is függ. Nekem Dániáról van tapasztalatom, ez a koppenhágai iskolákra egyáltalán nem jellemző (ahol én megfordultam), itt a diákok vagy biciklivel vagy tömegközlekedéssel járnak iskolába. De vidéken több a Jersey Shore-on és Pimp My Ride-on szocializálódott gyerek, szóval ott elképzelhető.
2011. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már kisgyereknél is ez megy, általánosban, csak ott nem kocsival villognak, hanem számítógéppel, játékkonzollal, IPhone-nal, stb., de azt is természetesen anyuci-apuci vette...
2011. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 eNerdzsy ***** válasza:
100%
A kitűnni vágyás alapvető emberi tulajdonság itthon is, külföldön is.
2011. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon senki nem nezi meg, hogy milyen autot vezetsz. Nem menoznek, a kocsi egy celra van, hogy az A-=-tol a B-ig eljuss. Ismerek jol kereso embereket, pl. professzorokat, akik 20 eves kocsival jarnak.
2011. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Már kisgyereknél is ez megy, általánosban, csak ott nem kocsival villognak, hanem számítógéppel, játékkonzollal, IPhone-nal, stb., de azt is természetesen anyuci-apuci vette..."

Amikor én jártam általánosban még érintőképernyős telefonok sem voltak... legalábbis itthon nem voltak elterjedtek, és nem lehetett kapni őket.

2011. máj. 28. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:11

Az én időmben pláne nem voltak ilyenek (82-es vagyok), az unokaöcsém (14 éves) meséli ezeket.

Egyébként nekem főiskolás koromban Golf II-m volt, jelenleg egy Seat Alhambra, de soha senkinek sem villogtam.

2011. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne már!

Mindig volt valami, ez egyáltalán nem új dolog.

80-as évek elején a kvarcóra (zenélő, számálógépes - húúúúú). meg a kvarcjáték, aztán meg a számítógép, bicikli. hogy milyen dolog is konkrétan, az korcsoporttól függő, de minden országban van valami szinte. Elemezd a filmeket.

Az autó azért is nagy szám (típustól függetlenül) mert az (térbeli) szabadságot ad, és jól lehet benne romantikusan - vagy kevésbé romantikusan eltölteni az időt. Ez utóbbit irigylik a legtöbben, nem is magát, az autót.

2011. jún. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!