Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy az erdélyi...

Miért van az, hogy az erdélyi magyarok itt magyarországon fontosnak tartják a megismerkedés utáni második mondatban megemlíteni, hogy Erdélyiek?

Figyelt kérdés
Eddig akivel találkoztam 10-ből 8 így kezdte...
2011. máj. 5. 16:58
 1/10 anonim válasza:

ezen jót nevettem :)

amúgy nem tudom, lehet, hogy érdekességnek találják.

2011. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Talán mert ismerkedés? Engem meg az zavar, hogy a nevüket mindig megmondja mindenki, 10-ből 10, miért van ez :o
2011. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem a néven van a hangsúly!

Csak kb. így néz ki a bemutatkozás:

- X. vagyok.

- Y. vagyok, egyébként Erdélyből jöttem!

- Örvendek, hogy van?


Ha mással talákozom, akkor:

- X. vagyok.

- Y. vagyok.

- Örvendek, hogy van?

2011. máj. 5. 18:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor talán a tájszólás miatt, hogy érthető legyen, miért... ha ez sem talált, majd talán jön egy erdélyi és megmondja:)
2011. máj. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert hozzatartozik az emberhez, hogy honnan szarmazik.


Amugy en eleg sok erdelyit ismerek. Nem is tudtam, hogy erdelyiek, csak amikor elolvastam a publikaciojukban/profiljukban, hogy tudnak romanul, akkor derult ki. Pl. talalkoztam a buszon is egy holggyel, elkezdtunk beszelgetni a hosszu uton es vegig azon gondolkodtam, hogy mitol olyan szep a kiejtese. Aztan a vegen mondta, hogy o most Marosvasarhelyrol utazik Gyorbe. Meg nem hallottam, hogy valaki azzal dicsekedett volna, hogy erdelyi, de hat ez hozzatartozik a szarmazasahoz.

2011. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez amolyan önvédelmi "előkészület". Előbb-utóbb úgyis kiderül, általában negatív kicsengése lesz a dolognak, minimum egy "...szólj már annak a románnak...".

Ha meg aztán az is kiderül, hogy az illető erdélyi jobban és szebben beszél magyarul, dolgosabb, tudja, hogy ki volt Prohászka Ottókár, a szakkifejezéseket nemcsak magyarul tudja jobban, de még 2-3 nyelven... akkor már elindul a jól ismert rosszindulatú aknamunka (persze, vannak kivételek is kb. 10-15 %-ban).

Akit érdekel ez a téma, üsse be a Google-ba ezeket a szavakat: Szervusztok magyarok, megyünk haza. Olyan cikkeket fog olvasni, amitől a szar magyar (ebből van a több) idegesen fészkelődni kezd, a jó magyar viszont elsírja magát.

2011. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ismerek erdélyieket, de ezzel a jelenséggel még nem találkoztam. Ne általánosíts. Biztos vannak páran, akik fel akarnak vágni vele, vagy isten tudja mért forszírozzák, hát ez van.
2011. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Gondolj bele , ha te vagy egy idegen helyen te is közlöd hogy nem oda való vagy. És ugye ők mások,meg máshogy beszélnek mint a maygarországiak, és nem szeretnék hogy ha ˝támadások˝ érnék bárkitől is, ha mondjuk más kifejezéseket használ,mert elég sok emgertől kitelik hogy leszolja a másikat.
2011. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
azért említik meg hogy tudd nem magyarországi hanem erdélyi és azért nem olyan a hangsúlya meg kiejtése mint neked!
2011. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is erdélyi vagyok és hidd el,nem felvágásból mondjuk/mondják.
2012. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!