Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van olyan tárgy, dolog,...

Van olyan tárgy, dolog, szokás ami USA-beli, és nem lenne hüleség itt is bevezetni?

Figyelt kérdés

Mert, ha valamit átveszünk Amerikából egyből lehurrogja az emberek igen nagy része.

Hogy hülye amerikaiak, nem tudnak semmit, megint majmoljuk Amerikát stb.

Van olyan módszer, tárgy, törvény, munka ami onnan indult, és nem lenne hülyeség itt is bevezetni?


2011. máj. 16. 16:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolut egyet ertek, mindketto szabalyozas tulzas. Csak az a gond, hogy a fegyverkezes meg tobb fegyverkezest szul, mert pl. nekem azert van fegyverem, hogy megvedjem magam, mert itt fegyver nelkul nem erdemes elni (bizonyos reszeken legalabbis...). Ergo csak terjed a fegyverkezes, amit nem tartok jo dolognak. Ennek sem latom ertelmet, de nem tudom, hogy mit lehetne ellene tenni, mert ha nem veded meg magad, ki fog? Biztos, hogy nem a keson kierkezo rendorseg.
2011. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz.

Mondjuk ami még hátrány sztem a korlátlan fegyvertartásban az, hogy nem mindenki önvédelem miatt szerezné be, vagyis a bűnöző ugyanúgy fel lenne fegyverezve.


Talán az lenne egy optimális megoldás, ha mindenkinek teljesen tiltva lenne a fegyvertartás, azonban ha egy betörőt a saját területemen fejbe nyomok egy vascsővel (s az netalántán ott marad), akkor ne vegyenek érte elő, és ne büntessenek, vagy csak valami jelképessel.

2011. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, en is epp igy gondolom. Ezt jelentette a valaszom. Biztos, emlekszel, hogy volt par eve az a bacsi, aki aramot vezetett a keritesbe es az egyik tolvaj meghalt, aztan az oreg volt bajban, pedig azert halt meg a betoro, mert reszeg volt, tobbszor is elesett es igy utotte agyon az aram. Ilyen esetben mindenkepp felmentest kellene adni, nem meg az aldozatot szivatni. Kivancsi vagyok pl. az angoloknal hogy mukodik ez, mert naluk teljesen tiltott a lofegyver. Vajon naluk sok ilyen buncselekmeny van?
2011. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, lényegre törőbb, kevésbé bürokratikus közigazgatás. Gondolok itt a jogosítvány megszerzésére, járműátírásra stb.
2012. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!