Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van ennyi, magát az...

Miért van ennyi, magát az "Éljük az életet! "-nézettel azonosító lökött fiatal?

Figyelt kérdés

Mindenhol ez a Carpe diem-szöveg, mindenki úgy hordja magán, mintha ő találta volna ki ezt az elvet. Mindenki úgy él, mintha holnap nem lenne nap.

Mitől féltek, tinik, fiatalok? Hogy jön a meteor 2012-ben? Miért jó ez? A "hogy legyen mit mesélni az unokáimnak"-elv értelmében sokan mindent őrültséget megcsinálnak. Állandó buli, drogok, cigi, piálás hányásig, szex mindenkivel... most komolyan erre akartok visszaemlékezni öreg korotokban? Vagy attól féltek, hogy nem lesz mit mesélni az unokáknak? Én nem tudom, egy gyerek számára mitől tanulságos az, ha megtudja, hogy a nagymama 16 évesen füvet szívott és már 23 egyéjszakás kalandon túl volt. Mi ebben a menő? Olyan lehangoló látni, hogy pl. egy ismerősöm, aki ártatlan, megbízható, értelmes lány volt, amikor megismertem (és az 15 éves korában volt, nem kisgyerekként!), mostanra karikás szemű idióta csitri lett, aki állandóan ugrál, nyafog, nyávog, úgy tesz, mintha óvodás kislány lenne, megjátssza ezt a "cukiságot", tudom róla, hogy droggal is került már kapcsolatba, cigizik meg ilyenek. Szerintem az, hogy "ragadd meg a napot", nem erről kellene, hogy szóljon. Nekem ez olyan dolgokat fed, mint bevallani a lánynak, hogy szeretem titokban, kipróbálni olyan dolgokat, amiket nem mertem, szándékosan eltévedni néha, lecsapni az olyan lehetőségekre, amik új helyekre visznek, új dolgokat kipróbálni. De én ezeket azért akarom, hogy szélesedjen a látóköröm és megtapasztaljam, mi tesz boldoggá, nem azért, mert "buli" meg "egyszer élünk". És nem tartoznak bele olyan dolgok, amikről tudom, hogy hülyeség kipróbálni. Most persze jöhetne az, hogy "de honnan tudod, hogy rossz a drog, ha sosem próbáltad?". Onnan, hogy látok olyanokat lezülleni, akik rászoktak. Szerintem a vonat elé ugrást sem kell kipróbálni ahhoz, hogy tudjam, hogy rossz.


Szerintem úgy, mint sok más mondást, ennek az értelmét is kicsavarták, lealacsonyították a saját szintjükre olyanok, akik még éretlenek hozzá. Nem tudom láttatok-e már olyan tinilányt, akinek fejébe szállt a népszerűsége, és megjátssza magát oly módon, hogy állandóan selypít, mosolygós fejeket rajzol, szökdécsel, mint valami óvodás, és "éljünk a mának!"-szövegeket nyomat. Engem ezek irritálnak.

Na eleget beszéltem, ti jöttök!


2011. máj. 19. 20:22
1 2
 1/11 napietus ***** válasza:
100%
azért, mert mindenhonnan ez az életstílus ömlik. ennek meg az az oka, hogy 10 év múlva is legyen ki dolgozzon minimálbérért. van, amelyik fiatal látja hogy ez nem vezet sehova, de a tömegek nem.
2011. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen egyetértek veled, szerintem is túl van játszva, ls ki van fordítva a sarkaiból ez a dolog. Én 18 éves vagyok és úgy gondolom, hogy sokan ennyi idősen nem értik azt, hogy mit is jelent valójában a Carpe diem. Mivel a középiskolák nagyrésze már lebutítja ezt a szállóigét a keveset étők szintjére. Tehát, ha valakinek azt mondod, hogy ragadd meg a napot, vagy, hogy ne várd a holnap mit hoz, akkor nem biztos, hogy érteni fogja, hogy mire is gondolsz.

De ez nem minden esetben a diák, hanem sokszor a tudást át nem adó tanár hibája. A gyerekre csak ráragad és használja, mert ő már "menő" középiskolásként ezt megtanulta.

Amúgy én is eszerint a gondolat szerint próbálok élni, de nálam nem a drogozást, vagy az ivást, hanem az új dolgok mértékkel való kipróbálását jelenti. És ebbe nekem ez a hedonista életmód nem fér bele.

Tehát teljesen egyetértek a felháborodásoddal, csak gondolj bele, hogy ez nem mindig a diák hibája. :)

2011. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En is egyetértek veled, most a trendit a butàk diktàljàk.
2011. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

ha belegondolsz, nem is olyan nagyon furcsa, h afiatalok így gondolkodnak ...

elvégre létezhet itt komolyabb jövőkép? na ugye

2011. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

17:15-ösnek: biztos ismersz olyan legendákat, történeteket, melyek régen kettéválasztott tárgyakról szólnak (medálok, pénzérmék, kulcsok, stb.). Ha ezek a felek egyesülnek, akkor meg lehet oldani a rejtélyt, a problémát. Az egyik fél a fiatalság, a másik az ország vezetősége. Utóbbi elég ramaty állapotban van, és ha a másik is tönkremegy, akkor nem fognak javulni a dolgok. Szóval, azon kéne lenni, hogy ez a másik fél megmaradjon, ne menjen tönkre. Érted?


Nem azon kell picsogni, hogy "jaj, ott fent nem csinálnak semmit!" Kézbe kell venni a jövőt!

2011. máj. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kemény vagy :)


Azt kéne, hogy megértsék, hogy a folytatott életmódjukkal helyrehozhatatlan károkat okoznak maguknak szellemileg és fizikailag is, lejáratják magukat (a pletyka nem ismer település, megye, vagy akár országhatárokat), évekkel rövidítik meg az életüket, a nemtörődömséggel nagyon sok problémát okoznak a környezetüknek is és maguknak is.


Én is szeretek szórakozni, a barátaimmal lenni, de ez nem abból áll, hogy leiszom magam és ostobán viselkedek.

2011. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Üdv. Én 22 vagyok. Szóval eléggé belelátok ezekbe a dolgokba. Járok bulizni, meg erre-arra, csináltam mrá egy két hülyeséget, nem azért mondom mert büszke vagyok rá csak h értsétek a személyiséget. Én is ki vagyok akadva a korom beliektől vagy pár évvel fiatalabbaktól. Most már az a menő ha valaki kúrva, bűnözik meg drogozik. A fiatalok egymást taszítják bele, a kemények aktit szívnak a disco előtt, vagy éppen rajok mert éppen egy kemény csávóval járnak, akinek zűrös az élete stb.. Aztán van az is h nekem akárki akármit mondd. Befejeztem 20 évesen a szakmám, aztán össze vissza próbáltam benne elhelyezkedni, nem sikerült sehogy sem, basztak rám. Ponnt akkro jött be a váslág is mikor neki álltam melót nézni. Tényleg angyon akrtam de nem ment. Aztán elkesrdtem h gyárba kell amdj dolgoznom minimálbérét, ezért tanultam eddig. Úgy voltam vele h nem fogom csinálni. Tudom nem értik meg szüleim és az idősebbek, mert az is jó majd elsz valami. De nincs már kommunizmus, túl soakt tudunk arról h h élnek tőlünk nyugatra, és túl soakt halljuk h régebben jobb volt, és h msot milyen rossz midnekinek, az ember elkeserdik, és fiatal fejjelk sokszor nem tudja mit csináljon. Én sem tudtam. Nem akartam gyárban dolgozni, nem ezért tanultam 8+4 évet. Nem votl semmi köztelezettségem, törelszrtés stb.. így nem is érdekelt.Persze azt sem vártam el h el legyek tartva. De ottthon meg pampogtak ha nem melózok. Így elköltöztem. 1 évig linekskedtem, inkább em résztelteszném miket csináltam. Aztán szereztem melót. Egyből ugrottam. ÉS így már h van gyakorlatom más helykre is felvesznek. Már nem csinálok hüylségeket. Hazaköltöztem.Persze még mdingi nem látom a jövőmet, esetleg küldödben, mert a magyar faiatalságnak nicsn jövője, ők így ltáják, gyerek fejjel hallják h mine rossz mdinekinek sé ez bennük marad. és az elkeseredetsség teszi őket azzá amik. Persze van aki a jerzey shore miatt lesz kúrva , és azért lop h kémény legyen. De eza depressziós állapot midn faitalban ott van, aki kicsit is magyar és ne málomviágban él . Aztán elhet itt modnai az általm leírtakra sok mdinet, h így basszák meg nem így kéne mert régen így volt, én csak leírtam h most az én megltásom szerint h van. :)
2011. máj. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

hallod, elég zűrösen írtad le ...


amúgy nincs olyan hatalmas gond a mai fiatalsággal, csak talán sokkal kilátástalanabb a helyzetük. de sztem baromság azt a szemükre vetni, h azért idióták mert szívnak disco előtt ... ez a legjobb egyetemista körökben is így megy, és manapság természetes. azon inkább el lehetne gondolkodni, hogy semmi jövőkép abszolút, pedig ma is van egy nagyon értelmes réteg a fiatalok között, akik 2 diplomával is olyan helyzetben vannak, h a gyári munkán kénytelenek gondolkodni. hát ha te azt mondod h nem azért tanultál, akkor mit mondjanak ők?

2011. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
köszi, be voltam szívva, azért írtam össze vissza, ezt akartam én is :D Csak az h vannak ilyen kis hüyle faszok, akik meg csak teszik magukat , és nem a körülményeik változtatták azzá amik, hanem divatból zűllöttek.
2011. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"de sztem baromság azt a szemükre vetni, h azért idióták mert szívnak disco előtt ... ez a legjobb egyetemista körökben is így megy"


Az attól függ, mit szívnak...

2011. máj. 27. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!