Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bemutatkozás. Fiatal nő...

Bemutatkozás. Fiatal nő idősebb férfinek. Hogy illik?

Figyelt kérdés

Kolléganőm bemutatja az élettársát. Én a húszas éveim elején vagyok, ő pedig egy 40 év körüli férfi.


Kolléganőm eléggé elítéli az illemet nem tudó bunkókat, szóval szeretnék jó benyomást kelteni.


Hogyan zajlik ez esetben a bemutatkozás? Ki kezdi és hogyan?


Tehát huszonéves nő, negyvenes férfi.


2011. okt. 12. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ő mutat be egymásnak titeket, elég annyit mondani, hogy "nagyon örülök", és kezdeményezz kézfogást. Az esetleges tegeződést is neked kell felajánlanod fiatalabb korod ellenére.
2011. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két felnőtt esetében minden esetben a férfi köszön először a nőnek. Bemutatkozásnál a teljes nevet illik mondani, plusz ami hozzá tartozik, tehát ennek és ennek a cégnek az akármije, vagy ennek és ennek a kollégája, barátja, stb. De ez nem szükséges. Kézfogáskor mindig a nő kezdeményezi a kézfogást. Erre az esetre csak ez áll fenn, van persze olan szabály, hogy magasabb rangú az alacsonyabb rangúnak, idősebb a fiatalabbnak, hajadon/nőtlen a házasnak, stb. De ez esetben:

A férfi köszön először, ha kezet akarsz fogni, te nyújtod először, és teljes nevet mondasz.

2011. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát hiába idősebb, én nyújtom a kezem, mert nő vagyok. Értem.


Köszönöm.

2011. okt. 12. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, bemutatásnál attól is függ, hogy a kollégád hogyan mutat be.

Pl.: "Andi, ő itt a párom, Zoli."

Zoli: "Örvendek, Nagy Zoltán vagyok"

Te: "Üdvözlöm, a nevem Kis Andrea" - eközben felállsz, mosolyogsz, és nyújtod a kezed.


Így, vagy hasonlóan kell történnie, ha alapból tegeződni fogtok, akkor más tészta, ha nem, akkor hozzá lehet venni a kérdést, hogy tegeződhettek-e. Mindig a férfit mutatják be a nőnek, és mindig a férfi köszön és mutatkozik be először.

2011. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha ennyire fontos az illem, akkor a férfinak mindneképp magáznia kell téged először, ekkor magázva köszönj te is vissza. Ezután ha akarod, neked kell felajánlani a tegeződést.
2011. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Summa-summárum , ha letegez a pasija akkor Ő a bunkó:)
2011. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!