Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogy történhnetett meg az,...

Hogy történhnetett meg az, hogy Írországban a szegény szülők gyerekeit megették a gazdagok?

Figyelt kérdés

A szegény szülők miért nem fogtak össze hogy tegyenek valamit?

A gazdagoknak hogy volt gyomruk gyerekeket enni?

És az állam ezt miért nézte el?


2011. jún. 8. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
forrás?
2011. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
pszichológusod telefonszáma ?
2011. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vree ***** válasza:
59%
recept?
2011. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Most mi bajotok van? Nehogy már ehhez forrás kelljen, b@sszus! Meg pszichológus, te jó ég. Most kissé ledöbbentem. Azt hittem ez egy köztudott tény, úgy látszik tévedtem. Persze magyarok, mit várjon tőlük az ember...

Csak magatokat minősítitek az ostoba hozzászólásaitokkal. Ha azt kérdezném hogy mi volt az oka az első vh után a spanyolnátha kitörésének, akkor is ennyit tudnátok kinyögni hogy Forrás? Meg Pszichológus száma?

Pff...szánalom. Én ha valamivel nem vagyok tisztában, előbb utánajárok, addig nem oltogatok vaktában.

2011. jún. 8. 21:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem a forrást, mert beírtam a keresőbe és angol nyelven egy ehhez kapcsolódó dolgot sem találtam. Max ez is olyan urban legend lehet, mint az izraeli iskolákban magyarul tanuló diákok, akik le fogják rohanni Magyarországot:D

Gondolj már bele, ha azok az emberek gazdagok voltak,akkor mi szükségük lett volna arra, hogy embert egyenek? Ha volt pénzük, akkor valószínűleg éhínség idején is tudtak kaját szerezni maguknak, az éhínség csak a szegényeket sújtotta. Vagy csak úgy sznobizmusból ettek gyerekeket?:D

2011. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
"magyarok, mit vár tőlük az ember", aszongya... Hááát berozsálok. Neked nem mondták még, hogy ne kajálj be minden baromságot, amit mondanak neked? Az eszed tokja a köztudott tény, nem ez.
2011. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:
86%

Jaj várjatok csak tudom már hogy mi ez xD De még nagyobb poén lesz mint a kérdés.


Jonathan Swift a híres író 1729-ben írt egy politikai szatírát, "Egy szerény javaslat" (A Modest Proposal) címmel, az akkori szegénység-politika és a közgazdaságtani cikkek parodizálására. (megtalálható a neten például itt: www.balogh-robert.hu/swift.rtf)


Írja többek közt hogy:


"A zsenge, egészséges jól ápolt, egyéves gyermek éppoly élvezetes, ízletes, tápláló és hasznos étel, mint bármely más húsféle, akár pörköltnek, akár nyárson, vagy sütőben sütve, ha pikánsan fűszerezzük grillezve is kitűnő, de egyszerű főtt húsnak is alkalmas."


Namost ha ebből nem esik le hogy ez poén akar lenni :D akkor valamit nagyon félreért az ember.

2011. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vree ***** válasza:
68%

Tanulság:

- mielőtt mást oltanál hogy járjon utána a kérdésednek, nem árt ha magad is megteszed.

- légyszi a jövőben ne valld magad magyarnak, mert csak égetsz itt minket. xD

2011. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 napietus ***** válasza:
51%
miért terjesztesz olyat, ami nem igaz? ezért kérdezték fentebb is a forrást. ez nem igaz, kitaláció, mese. valami elmebeteg agyából pattant ki :) nem kell mindent elhinned, amit mondanak, kb. annyi alapja van, mint annak, hogy elvisz a mumus ha rossz vagy :)
2011. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Na mi van, kedves kérdező, tényleg mi vagyunk a szánalmasak?
2011. jún. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!