Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kell Magyarországon...

Miért kell Magyarországon erősíteni a cigány, román szokásokat, dolgokat?

Figyelt kérdés

Annyira idegesítő, hogy Magyar vagyok, Magyarországon, de egyre többet beszélnek a TV-be újságba a "romákról" cigányokról.

Ők nagyon vallják magukat MAGYARNAK, amikor szerintem nem sok közük van ehhez az országhoz, csak annyi, hogy ITT élnek. Az is vicces, hogy a múltkor a MAGYAR népzenéről beszéltek, hogy meg kell ismertetni a világgal, és cigányok énekeltek CIGÁNY nyelven, és ott hoppoztak, meg mulatoztak, és ezt mondják ők "TRADICIONÁLIS MAGYAR" népzenének??!

Persze, ha ennyire magyarnak akarják magukat mondani, akkor miért nem tesznek érte?

Nekem már volt, hogy beállt elém egy cigány a sorban, és én szóvá tettem(szóvá is fogom) és elkezdett velem vitázni, hogy "Én nem is álltam a sorba...stb" és akkor mikor vissza szóltam elkezdett cigányul ócsárólni engem...

Komolyan minek kell a cigányokat magyarnak nevezni?

Engem nem zavartna, tudom, hogy ÍŐk is "emberek", de akkor ha így van, miért nem próbálnak meg úgy viselkedni, és miért hívják magukat magyarnak, ha Ők "büszkék" a származásukra(mert nem egy mondta nekem, hogy Ő büszke, hogy cigány.

Nem rasszizmusból mondom ezt, csak nem értem, minek ez az egész.

Amerikában is megkülönböztetik a dél amerikaiakat...


2011. jún. 30. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem vetted volna észre a tv-ben is cigány-nem cigányról beszélnek. Ez a sok barom azt hiszi, hogy a cigányok Magyarok...
2011. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez engem is idegesít,hogy magyarnak vallják magukat közbe meg ott tesznek keresztbe ahol tudnak. Képzeld a suliba mesélte a tanárom hogy képzésen kell részt venniük, ahol a cigány stílust tanítják nekik, mert el kell fogadni őket ahogy vannak. (Ebbe beletartozik olyan, hogy ha egy cigánynak wcre kell mennie ki kell engedni,mert náluk ez intim dolog, meg hogy ők bárki kajáját meg ehetik,mert ők sem sajnálják senkitől) én ezt mind megértem, csak azt nem hogyha egyszer ők élnek magyarországon miért minket cigányosítanak el és miért nem ők magyarosodnak?
2011. júl. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
a felsőbb hatalom számára tökéletes esély a nemzetiségi konfliktus kiélezése, hogy az ország minél megosztottabb legyen, s - jelen esetben - a magyar-cigány problémák csak elvonják a figyelmet a fontosabb politikai eseményekről. Az meg, hogy erősítik a roma szokásokat egy magyar országban, még jobban "hergeli" egymás ellen a két félt. Érdemes megfigyelni, hogy a magyar hagyományokat folyamatosan kiszorítják.
2011. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok a ballibsi köt.sög aki védi őket. Ők amúgy nem látják milyen majmok tudnak lenni néha ?
2011. júl. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező, a cigány meg a román nem ugyanaz.

Egyébként azért, hogy minél jobban meggyűlöljük őket, ők szintén gyűlöljenek minket aztán szépen irtsuk ki egymást.

De vicces, hogy ők itthon cigánynak mondják magukat, a magyart parasztnak meg gádzsónak hívják, ha külföldön vannak és csinálják a szokásos primitív dolgaikat akkor meg magyarként mutatkoznak be.

2011. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdezö.

A cigány és roma nem egy amit már az elöttem szóló is leirt,de ami mindenkinek szól szerintem szépen rasszizmusról beszélnek,csak szépen kifejezve.

Ugyan azt amit a nagy "magyarok" primitivnek neveznek a cigányokrol,ugyan azt a magyarok is megcsinálják, vagy nincs igazam?ha nincs akkor miért is van rengeteg magyar ember börtömben??csak nyaralni igaz??hát nem....

Én nem hiszem hogy az embereket származásuk miatt kellene megitélni!Én kint élek hollandiában a tengerarton egy étteremben dolgozom,elvégeztem az iskolát,szakmám van,férjem,segitek a családomnak ( mert sajnos Magyarországon nehéz megélni pont a magyar emberek eddigi irányitása miatt)'és nem tagadom a családomban a felmenök között volt cigány igy bennem is van de töllem ha valaki megkérdezi mi vagyok cigány vagy magyar én azt mondom: Nem mindegy??egy embert nem a származásáról kell megkülömbóztetni!hanem hogy ki mit tesz,mi ért el az életben eddig,vagy mi célja van.

És elárulok valamit,itt kint inkább vallom magam cigánynak mert itt nagyon jó véleménnyel vannak a magyar cigányokról és a romákról és ahogy tudnak segítenek nekik,mert tudják,hogy tisztességesen dolgoznak.Viszont ha azt hallják magyar,inkább becsukják az ajtót elöttük,vagy a lányoknak/nöknek felajánlanak munkát ami szerintem nem kell leirnom hogy milyen..mert itt a magyar lányok sajnos arról hiresek hogy ( csúnyán fogalmazok) milyen jók az ágyban,és mivel keresik a napi megélhetésüket és még szeretik is csinalni,szóval szerintem inkább mindenki azt nézze hogy saját maga mit ért el eddig az életben,ha rosszat javitson,ha jót folytassa igy,de nem a cigányokat és a romákat kellene ócsárolni.

További szép napot mindenkinek.

2011. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Kedves előttem szóló!

Ezt inkább a "magyar" kormánynak kellene elmagyarázni, hogy ne legyen különbség ember ember közt származást tekintve. Ugyanis erősen különveszik a cigányt, magyart és folyamatosan emlékeztetnek minket a különbségekről, persze ezek mind gerjesztve vannak. Aztán mindig ebből van a konfliktus, mert egyből elkezd mind2 fél általánosítani. Természetesen ilyen nincs, hogy az összes cigány gonosztevő, ez képtelenség, mint ahogy az is hogy minden magyar jó ember. Eleve rosszul van kitalálva ez az egész, persze nem véletlenül, de már azt egyszer leírtam. Teljesen egyértelmű, hogy hergelik egymás ellen a két oldalt, és erre tökéletes példa, hogy az emberek azon vitatkoznak (többek között ennél a kérdésnél is), hogy "nem csak mi vagyok rosszak, ti is" Van rossz ember, jó ember. Csak az a gáz hogy a különféle politikai fogásokkal jól összekötik a két dolgot. Végül persze hogy az ellenszenv jön le a dologból... Észak-Magyarországon lakom olyan helyen ahol sok cigány él. Ismerek igen értelmeseket néhányat. Ismerek kevésbé értelmeseket, de rendesek. Azonban szomorú látni, hogy nem sok. Megjegyzem, hogy magyarból sem sokkal több az értelmes, aki képes ésszerűen gondolkodni. De valahogy mégis jobban tartok az alacsony értelmiségű cigányoktól mint az ugyanilyen képességű magyaroktól, mert ők agresszívak, sokat lopnak, meg egyszerűen eleve ellenszenvvel néznek az emberre. Nem egyszer fordult elő, hogy kötekedtek, vagy megtámadtak. Érdekes mód magyar sohasem tett ilyet, ellenben a legtöbbjük gondolkodása elszomorító, undorító. Isznak a buszmegállóban (csak egy példa), de legalább nem vernek meg ha rájuk nézek, ill nem kötekednek.

Van mindkét oldalon ilyen is olyan is. Ha kicsit keményebbek lennének a börtönök, meg a közbiztonság, nem lenne ilyen. Nem lenne divat börtönbe jutni.

2011. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%

Aki a történelmet tanulta az tudhatja,hogy a magyar nép az kevert nép.Olyan,hogy tiszta magyar árja nincsen.

A cigányok akik itt élnek több mint 700-éve épp oly magyar mint bármelyikünk.A cigány ellenességet a náci fasiszta beteg agyú emberek politikai érdekekre használja és a megvakított parasztok,állampolgárok vakon megy utánunk.

Ilyen kérdést,hogy a cigányaink magyarok-e? Csak tudatlan analfabéta jelent ki.Igazi tiszta magyar nincsen.A cigány ellenesség,uszítás egyik formája-e kérdés is.

Hiszen a cigányság legnagyobb része már beilleszkedett és igazi magyar életet él.A CIGÁNYOKRÓL MINDIG

IS MEGHAMISÍTOTTÁK A TÖRTÉNELMET!!!

Csík Ferenc cigány történelem kutató

2011. júl. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bárkinek is,hogy tisztességesen tudjon élni,munka hely kell és tisztességes fizetés.



Nem úgy szól a nóta,a szép magyar honban

Nincsen aki húzza,vagy nincs aki húzassa,

Hát húzd rá cigány csak azért is,

Ha mindjárt az ingemért is,

had szóljon a nóta,a szép magyar nóta.


Így mulattak régen szép Magyarországon,

Estétől hajnalig húzták a cigányok

Hát mutassuk meg csak azért is,

Hogy belőlünk a magyar érzés

Nem halt ki azóta

Szóljon hát a nóta

a szép magyar nóta.


Milyen szép dal ,ilyet igaz tiszta szívből húzták és húzzák a magyar cigányaink.


Csík F cigány kutató.költő író

2011. júl. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
A cigányokat nem azért utálják, mert cigányok, mert sötét a bőrük. Azért ahogy a 95%uk viselkedik. Nem a gádzsók törnek be idős nénikhez, erőszakolják meg őket aztán levágják a fejüket. Nem a gádzsók kezdték a "verjük meg a tanárt" viselkedésformát. Nem a gádzsók élnek segélyen, amiből cigit, piát meg plazma tévét vesznek.
2011. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!