Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Külföldön mennyit tudnak...

Külföldön mennyit tudnak Magyarországról?

Figyelt kérdés

Ismerősöm azt mondta kiment skóciába és ott anő mutogatta nekik a konnektort, hogy mire jó, és hogy működik :D

Azt mondta kajak azt hitték róluk, hogy valami 3. világból jöttek Magyarországról.

Tényleg ennyit tudnának rólunk messzebbi országokban?


2011. júl. 1. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A közeli országokban (szomszédok, Németország, Lengyelország, Bulgária, Olaszország) elég sokat. Még az oroszok is tudnak ezt-azt, mert hát elég sok közös pont van a történelmünkben, de ők már kevésbé.

A Rajna vonalától nyugatra, illetve Ázsiában viszont már gyakorlatilag semmit. Az átlagembernél a világ nagy részében már az is jó pont, ha tudja, hol van Magyarország és a Hungary-ről nem rögtön a hungry (éhes) jut eszébe.

Viszont mindenhol találsz olyanokat is, akik nagyon is tisztában vannak az itteni viszonyokkal. Max. ők nem az utca széles tömegeiből kerülnek ki.

Én is mesélhetnék szomorú példákat, de kíváncsi lennék, hogy mi mennyit tudunk Andorráról, Lettországról, Azerbajdzsánról, vagy akár Beninről, Togoról, Kelet-Timorról, Burkina Faso-ról, Kiribatiról, vagy épp Costa Ricáról. Nem kétlem, hogy bőven találnál Magyarországon olyan embereket, akik ezek közül legalább egyről azt se tudják hogy létezik, azt meg pláne nem, hogy hol van.

Szomorú dolog, tudom, de nem vagyunk olyan jelentősek, hogy azok az országok, akik nincsenek velünk napi kapcsolatban, tudják, hogy mégis mi van a világnak ezen a tájékán.

2011. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont annyit, amennyit mi tudunk a külföldiekről.
2011. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Németországban a Pro7 csatornán, minden nap időjárásnál Budapest helyett Bukarest-et írnak.... Ennyit erről :)
2011. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kornyezo orszagokon kivul (kontinentalis Europaban is) keveset tudnak Magyarorszagrol. A legtobb orszag szamara Magyarorszag teljesen olyan, mint Szlovakia vagy Romania vagy Lengyelorszag. Egy a keleti blokk orszagaibol egy furcsa, nehez nyelvvel.


Nezd, en sem tudom, hogy hogy elnek Del-Afrikaban, Indiaban vagy Kinaban az emberek (pedig nagy, "hires" orszagok), hisz meg sosem voltam ott es max. sztereotipiakat tudnek mondani ezekrol a helyekrol, amiket olvastam, TV-ben lattam, ismerosoktol hallottam, de ugy tulkeppen nem tudom, hogy ott milyen korulmenyek kozott elnek az emberek. Ahogy gondolom, hogy ezzel mindenki igy van, aki nem tapasztalt valamit. Azt puffogtatni, hogy "en tudom x orszag fovarosat, a hulye angol meg amerikai meg Budapestet sem ismeri" egy nagy hulyeseg. Attol, hogy tudod egy orszag fovarosanak a nevet, nem jelenti, hogy barmit tudsz arrol az orszagrol. Fogalmam sincs, hogy egy Java szigeten elo vagy egy kazah tudja-e, hogy mi az az Iphone. Nem tudom, hogy egy Europatol tavol elo mit tud es mit nem (eleve egyeni lehet). Szoval nem kell oket lenezni, egyszeruen nincs szukseguk tudasra Magyarorszagrol. Magyarorszag kis orszag leven rengeteg orszagtol fugg, mig a nagy orszagok kevesbe fuggenek a kicsiktol. Igy nem csoda, hogy Magyarorszagon tortenelembol, irodalombol, meg gazdasagi teruleten is tanitanak rengeteg kulfoldi orszagrol, mig csereben Magyarorszagrol nem. Nem kell kisebbsegi komplexust erezni. Magyarorszag nelkul letezne az USA, Oroszorszag, Franciaorszag, de ha ezek az orszagok osszeomlananak, Magyarorszag is megszunne letezni. Mar egy kisebb nemzetkozi gazdasagi problema is hatalmas tores a magyar gazdasag szamara. Kerdezd meg magadtol, hogy te el tudod-e realisan kepzelni egy tibeti ember eletkorulmenyeit, mert nem hiszem, hogy igen lesz a valasz!


Mielott megkerdezed, hogy miert tavoliak a peldak...nos, azert, mert egy Ny-Europaban elo teljesen maskepp gondolkodik, mint egy K-europai. K-Europa jobban ra van szorulva a Ny-ra, mint Ny a K-re. Oket sokkal kevesbe foglalkoztatja, hogy mi van Magyarorszagon, mint egy magyart az, hogy milyen pl. Anglia. Magyarorszagon kimesz az utcara es nem telik bele 5 percbe, hogy talalj anglomanokat, de UK-be hol talalsz magyar fanokat?

2011. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
UK-ben*
2011. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ✮ʝօк&# válasza:
100%
Látod az oroszoknak és a kínaiaknak nincs ilyen gondja :) Én annak is örülnék ha legalább minden külföldi tudná hogy ki volt Puskás Ferenc, és honnan jött :)
2011. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos, hogy elony, hogy tudjak, honnan jossz. Sot. Az oroszokrol es kinaiakrol nem az jut eszebe a legtobb embernek a vilagban, hogy Dosztojevszkij milyen remek iro volt vagy hogy a kinaiak milyen jo fejek, hanem sztereotipiak. Szoval semmivel sem jarnak jobban.
2011. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ✮ʝօк&# válasza:
nem mondtam hogy jobban járnak, de egy Sri Lankai kisember Oroszországot és Kínát megmutatja a térképen, Magyarországgal ellentétben.
2011. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Es ez valtoztat valamit a gyakorlatban? Attol, hogy tudja, hogy hol van Kina, valojaban nem tud tobbet magarol az orszagrol, emberekrol. Szerintem jo kis orszagbol szarmazni, mert az kuriozum is lehet.
2011. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Biasa ***** válasza:
100%

Írországban, ha megmondom, hogy magyar vagyok, a következő válaszokat kapom első reakcióként:(gyakorisági sorrendben írom)

1.Budapest (némelyik tudja, hogy ott folyik a Duna)

2.Gulyás

3.Puskás Öcsi

2011. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!