Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Külföldön élőktől kérdezném,...

Külföldön élőktől kérdezném, leírnátok, hol éltek, és milyen különbségek vannak az ottani és a magyar életvitel, szokások között?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne. Az emberek mentalitása, a napi életritmus, szokások, ételek, milyenek vannak ott ami új volt számodra, és mi nincs ami itthon van...? Tehát minden érdekelne! köszönöm.
2011. szept. 1. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Svájc déli részén élek. Különbségeket reggelig sorolhatnám, úgyhogy csak a kedvenceimet említem: itt nincs sem szemét, sem kutyaszar, sem cigicsikk szétdobálva az utcákon, amikor beköltöztünk, mindegyik szomszéd (egyesével) jött üdvözölni minket és felajánlani, hogy bármiben szivesen segítenek, sorbanálláskor nincs őrjöngés, nincs tolongás, a zebrán mindig átengedik a gyalogost, nem dudálnak, nem siet-kapkod senki, mégis minden pontos és jól szervezett, és senki semmilyen formában nem veri magát a pénzre, úgy értve, hogy teli a város Maseratikkal és hasonló drága kocsikkal, de ez nem kivagyiság, csak jól élnek, vagy például láttam a parkban egy lányt, aki melegítőben és Burberry sálban kocogott, itt az ilyesmi nem státuszszimbólum, hanem a mindennapi élet velejárója. Apropó, nagyon sokan járnak futni, a park és a tópart mindig teli van kocogókkal, de fitneszterem csak kevés van, szolárium csak 2 db az egész városban, mert nincs rá igény. És az itteni nők nem öltöznek olcsó k.urvának, akkor sem, ha bulizni mennek. Szokás házon kívül reggelizni és ebédelni. 12-14h között a legtöbb üzlet és munkahely bezár és ebédelni mennek, 19h után már csak az éttermek és bárok vannak nyitva, pláza nincs, vasárnaponként pedig semmi nincs nyitva, csak a gyorséttermek, amiből össz-vissz kettő van, egy meki, egy B.K.. Hát ennyi, így hirtelen.
2011. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Ja és azt ne felejtsd el svájci magyar, hogy kötelező jó pofizni mindenkivel (te is írtad - szomszédjárás), centivel és grammal nézik mi van a másiknak és a kötetlenség még ott esetleg az olasz határ mellett is idegen fogalom. Edző terem is többek közt ezért nincs.

Bár te te választottad. Ők nem.

Amúgy mégis ide írsz és ne megy svájci fórumba. ;)

2011. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
89%

Miért baj neked az hogy ő Svájcban él és jól?Sosem értettem meg ezt, mi a jó édes lekvárostéglának kell valakit leoltani azért, mert elmegy innen és jobban érzi magát, ami érthető is!

Az ilyen cseresznyeagyú majmokat mókuskerék után kötném.Úristen milyen emberek vannak!

Mi a francért kellene Svájci fórumra írnia?Itt tették fel a kérdést, joga van ideírni, függetlenül attól honnan teszi.Ki vagy te hogy a csöködt kis privát törvényeid alá vonj másokat?!

2013. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
74%

Ukrajna

Nem fényűzően élünk,rosszabb a helyzetünk mint nektek Magyaroknak,mert ha Magyarba megyek,ukrán vagyok,itt meg csak egy magyar. Az utcánk olyan gödrös,hogy 3x ki kellett cserélni a kocsi kerekét. Az árak az egekbe,a fizetés valahol a padlón. Mégis büszke vagyok arra,hogy itt élek és magyar vagyok. Boldog vagyok.

A gyermekkorom a legjobb volt: sáros utca,sok gyerek,kedves felnőttek,egy labda,egy ugrálókötél,vagy egy gumi. Ebből állt. Fociztunk a labdával,amit egy bácsi adott nekünk,szkandereztünk,gumiztunk,ugrál köteleztünk,zombisat játszottunk,és olyan rosszak voltunk,vidámak,csintalanak,boldogak. Volt egy "Rém házunk" ahol rémtörténeteket meséltünk,egy elhanyagolt ház,ahol most is összejárunk.

Ismerem a szomszédom,akkor megyek át,amikor akarok,ha valami finomat csinál áthív és megkínál .

Húsvétkor templomba megyünk,az egész falu ott van,még a süket bácsika is,aki 3 órával az Istentisztelet előtt ül a templomba,húsvétkor a fiút meglocsolják a lányokat,a lányok hímest és virágot adnak.

Karácsonykor kántálunk,templomba megyünk,bejárjuk a falut énekelve,bort iszunk.

Az ételeink magyar,de szeretjük a pelmennyit. Én mondjuk nagyon . Tudjátok mi a gőzön főtt gombóc ?nagyon finom.

2015. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
3: Honnan veszed, hogy 1-es jól él? 4: Nálam (és sokaknál) mindig magyar leszel, és minden elcsatolt területen élővel így vagyok. A "csak egy magyar"-ozó ukránoknak mondd meg, hogy én üzenem, hogy fognak ők még magyar közigazgatás alatt élni, szóval húzzák meg magukat.
2017. márc. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!