Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Közép- és Dél-Amerikában...

Közép- és Dél-Amerikában valóban olyan hatalmas "uradalmak" vannak, mint amiket a szappanoperákban látunk?

Figyelt kérdés
Tudjá(to)k, mire gondolok: hatalmas villák, rengeteg lépcsősor és szoba, megannyi szolgáló, cseléd... miért alakult ez ott ki? Ma is így van? Spanyolországban is így van?
2011. júl. 2. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A rentábilis mezőgazdasági termelés tej hús gabona növények csak így gazdaságos.
2011. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ööö... ezt kifejtenéd egy kicsit kevésbé tőszavakban fogalmazva és megmagyarázva, mi az a "rentábilis mezőgazdaság"?
2011. júl. 2. 19:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom, nem voltam még arrafelé, de szerintem azok az országok olyanok, hogy a népesség egy része gazdag, milliomos, a másik felének meg ennivalóra sincs pénze. Szerintem ott kimarad a középosztály. De mondom, ez nem biztos, csak szerintem. Az okát meg megint csak nem tudom. :S
2011. júl. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És a szappanoperákban azért a gazdagokat mutatják, mert attól "érdekes" a sztori.
2011. júl. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Örülök, de ez nem válasz a kérdésemre. Indiában sincsen középréteg, onnan mégsem hallottam ilyeneket. Egyszerűen érdekel, hogy miért olyanok, mint a Amerikában a déli rabszolgatartó államok a 19. században.
2011. júl. 5. 09:04
 6/13 anonim ***** válasza:
A sorozatokban tényleg a gazdag réteget mutatják. Egyébként ugyanaz van, mint nálunk, van alsó- és felső-középosztály, felső réteg, és alsó réteg. Cselédet éppenséggel a magyarok is tarthatnának (új munkalehetőségek, jó a gazdaságnak), csak éppen, ha belegondolsz, vszel egy Porschét, mert megteheted, és egyből rád van bélyegezve a "bűnöző", "maffiózó" és egyéb jelzők. Ott nincs. Egyébként ott amerikai kultúra van, és minden 2. amerikai bejárónőt/kertészt/takarítónőt foglalkoztat, így ők is.
2011. júl. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
öhh, kicsi töritudás is kéne ám hozzá!!! dél-amerika, 19.század. rabszolgatartás..ipari forradalom..semmi nem rémlik???
2011. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
húúú, bocsi, az előbbi vok. nem olvastam az utolsó komidat. bocs, vedd úgy, h nem szóltam
2011. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Semmi gond, de attól még, hogy tudom a törit, nem tudom, hogy miért maradt meg. Most ennyi erővel mi is lehetnénk azon a szinten, ahol a 19. században voltunk, de nem vagyunk.


Senki nem tudja erre a választ?

2011. júl. 14. 22:36
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem vannak olyan "uradalmak" . figyelj, a gazdagok megtehetik.
2011. júl. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!