Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Holland barátainknak kell...

Holland barátainknak kell szervezni egy magyar estet. (Kb.16 fő). Mi mindent csinálhatnánk nekik?

Figyelt kérdés

- Milyen magyar kajákat tudtok ajánlani, amit könnyű elkészíteni? (lecsó, stb.)

- Magyar találmányok, bemutatni?

- Magyar zenék bemutatni?

. Magyar kuriózumok?

- Stb?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 3. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Ha bevállalós népség, és megoldható pénzügyileg, én tuti elvinném őket mondjuk egy Quimby koncertre. Az valószínűleg nagyobb élmény lenne nekik, mint egy sor powerpoint dia a magyar zenékről... étterembe ne vidd őket, a lecsó/bográcsos jó ötlet, süss mellé kenyeret, azzal jól be lehet vágódni (nézz szét itt: [link] egy csomó bevált recept van itt, közérthetően)


Ne feszengjetek, ne legyen osztálykirándulás hangulata az egésznek, próbáld megtalálni az arany középutat, szerintem. A feltalálókhoz nincs ötletem, wikipédia... de sokat segítene, ha elmondanád, milyen idős a társaság...

a hungarikumokhoz pedig: [link] szerintem óriási képek:)

2011. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
A linkelt videót nagyon szertem! Egyébként a lecsó, esetleg paprikás/pörkölt vagy gulyás a legjobb szerintem, ezek igazán magyarosak és nem tart túl sokáig. Én tennék ki tányérokra kóstolókat pl. túrórudit felezve, vagy harmadolva, hogy falatok legyenek, barackos-kekszes boci csokit, balaton szeletet, pilóta kekszet, ilyeneket. Ha sikerül, akkor kereshetnétek valami tipikus magyar mesékből figurákat, lehet ez az "asztaldísz". Egy-két jó magyar bor is lehetne és ha vannak kapcsolatok, avagy pénz rá, akkor egy két néptáncost is megkérhetnétek egy rögtönzött bemutatóra, így még is csak átadtok valamit a kultúránkból, de nem unalmas kivetítések által, hanem valami élményt adtok! :)
2011. júl. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ó... még valami eszembe jutott. Esetleg "előételként" lehetnének kis pick szalámis és kolbászos katonák, azok is elég jó magyaros ízek szerintem.

Ha még több alkohol kéne, akkor unicum vagy valami jó erős pálinka. :) Utolsó voltam.

2011. júl. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Zöld kéz ment, köszi mindenkinek! :) Mi megyünk Hollandiába, ott nem hiszem hogy el tudnánk őket vinni magyar koncertre :)
2011. júl. 4. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, bocsesz:D ezt benéztem:D
2011. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!