Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az amerikaiak jobban szeretik...

Az amerikaiak jobban szeretik a hazájukat, mint a Magyarok?

Figyelt kérdés

Ismerősöm azt mondja igen. Ő volt kint Amerikában és az átlagnak meg sem fordul a fejében, hogy elköltözzön külföldre.

Nem úgy mint sok Magyar menne Németországba, Angliába, meg mindenhova csak ne Kelljen itt élnie.


2011. júl. 12. 20:05
1 2 3 4
 21/31 ava87 ***** válasza:
FromOz: nem szokásom ilyet mondani, sőt, szerintem még sosem mondtam senkinek, de ha te nem érted "a magyarok hülye vicceit", mert szerencsére nem élsz itt, akkor mi a fenének jársz erre az oldalra? Félreértés ne essék, totál nem érdekel, hogy nem itt élsz, de ha már érteni sem értesz minket, akkor tényleg minek jársz magyar weboldalra?
2011. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Mint kettos allampolgar, nekem errol a kovetkezo a tapasztalatom:

Az amcsikba gyerekkoruktol fogva bele nevelik a haza szeretetet. Tisztelik a zaszlot, buszkek az orszag sikereire es elhiszik, hogy az orszag ertuk van.

Mi mar a kotelezo iskolai unnepeken is huztuk a szankat, mikor fel kellett allni a Himnuszhoz, kokardat tenni stb. Miert? Nem tudom, talan nem jol neveltek.

Most igy felnott fejjel mar nem erzem cikinek a fentieket, sot a szivem elszorul mikor hallom a Himnuszt mert olyan szep, csak ezt gyerekkent nem ertettem. Az amcsi gyerek sem erti szerintem, de elhiszi es ugy no fel, hogy o a buszke amerikai aki a hazajaert az eletet adna. Es rengeteg fiatal megy katonanak es miutan leszerel, vagy leszerelik serules miatt, host csinalnak belole, kap lakast, tamogatast stb. Nekik igy megeri.

Magyarorszagon olyan szarban van a legtobb ember, ha szeretnek sem tudnak az eletuket adni az orszagert, mert enni nincs mit. Persze h elemegy a hetkoznapi ember kedve az egesztol. Ha pedig valaki kirajka a nemzeti zaszlot, akkor jonnek a beszolasok.

Gondoljatok bele: hogyan neznenek az emberek a tomott 7-esen ha a Blahan felszallnal es a valladra lenne teritve egy zoldfeherpiros? Nem is kell teriteni, csak fegyel fel egy ilyen polot.

Es most ugyanezt kepzeld el az USAban. Teljesen mas! Nekem amcsizaszlo mintas bugyim is van, apukamnak meg amcsizaszlos rovidgatyaja. Itt ilyet hordani teljesen

termeszetes. Otthon miert nem az? Otthon miert vagjak az ember fejehez, hogy 'magyarkodik'?


Van egy amerikai unokahugom (batyam/sogornom magyar). Amikor eloszor ment Mo-ra latogatoba olyan szinten beleszeretett az orszagba, hogy mindent megvett amin a

magyar zaszlo volt, vagy H betu (bogre, matrica, polo, stb.) Hennaval a karjara tetovaltatta hogy Hungary. Ez milyen komoly? O itt nott fel (USA), o nem tudja, mi az hogy 'magyarkodni', o nem tartja cikinek. Mikor Mo-ra ment a magyar szive megdobbant es buszken kezdte viselni a lobogot. Persze miota visszajott, a nagy szerelem alabb hagyott hisz itt folytatja az eletet, de vagyik vissza es remeli h ujabb nyarakat tolthet ott. (Sot egy idoben egyetemre is szeretett volna oda menni, csak nem jott ossze).

En nem azert jottem el mert olyan rossz volt otthon, hanem mert megnyilt a lehetoseg es vagytam a kalandra. Viszont itt olyan magas eletszinvonalt sikerult osszehoznom, hogy h*lye lennek feladni es hazamenni a nyomorba. Inkabb innen tamogatom az otthoniakat es amikor tehetem latogatok. Szeretem Magyarorszagot, mindig is szerettem, rengeteget jartam szerte az orszagba, igy elmondhatom, hogy ismerem, de sajnos az eletkorulmenyek nem tul rozsasak. Azota amcsi lettem es szeretem ezt az orszagot is, mert hatalmas, mert szep es mert olyan eletet tud adni nekem, amit sajnos szulofoldem nem.


A neveltetes mellett a media nevelesenek iszonyatos nagy szerepe van. Nezzunk meg egy valasztast. Az emberek sirva fakadtak, mikor az o jeloltjuket neveztek ki elnoknek.

Otthon szinte mindenki csak kopkodi a politikusokat. Na jo, nem mondom, hogy a politikusok is adnak erre okot, de milyen mas lenne a vilag, ha nem azt programoznak

belenk szuletesunktol fogva, hogy 'sirva vigad a magyar', hanem peldaul azt, hogy magyarnak lenni nagyszeru! Es a mediabol is nyiltan, vagy alcazva, de ez jonne folyamatosan. Akkor mi lenne otthon? Lehet, h egy szebb, jobb vilag?

2011. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Mindneki szeretheti a hazáját. Amerikában az élet nem hasonlítható a Magyarországi élethez. Ismerősöm is ott lakik, hát azt kell hogy mondjam hogy a fényévnyi szó sem elég hogy kifejezzük hogy mennyire le vagyunk maradva Amerikához képest. Egyszerűen hihetetlen. Egyébként meg ott is vannak szegény negyedek, gettók, de azok mindenhol vannak olyanok sajnos...
2011. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit hozzáfűznék a témához - mint ahogy előttem pár válasszal valaki már leírta - hogy Amerikától tényleg tanulhatnánk. Magyarország meg sem közelíti Amerika bátorságát és kitartását. Amerika mindig szinte minden háborúban ottvan és segít hogy béke legyen. Sokmindenkit szétvertek már, és olyan hazaszeretetettel még nem találkoztam ami az Amerikaiaknál felfedezhető.
2011. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%

"szinte minden háborúban ottvan és segít hogy béke legyen. "


Lefordítom nemidiótára: az Egyesült Államok keze szinte minden háború kirobbantásában benne van, aztán mennek mint a sáskák kirabolni az adott területet. Ezt a szokást már eleve a jelenlegi földterületük elfoglalásakor vették fel, amikor is szinte az utolsó szálig kiirtották az őslakosságot. Ámen.

2011. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
89%

"Amerika mindig szinte minden háborúban ottvan és segít hogy béke legyen."


Egy kis helyesbítés. Amerika mindenhol ott van hogy megkeserítse az emberek életét, háborút robbantson és gyilkoljon.

2011. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.


Feléjük azt patriotizmusnak hívják.


Európában, ahol nemzetállamok vannak, valami hasonló dolog a nacionalizmus, csak hát az egy kényes téma már jó néhány évtizede. Érezhető a hiánya.

2011. szept. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nézd meg a különbséget Amerika és Magyarország színvonala között és nem lesz kérdés.
2011. szept. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:40


"Ezt a szokást már eleve a jelenlegi földterületük elfoglalásakor vették fel, amikor is szinte az utolsó szálig kiirtották az őslakosságot."


Kár, hogy azok európaiak voltak. Ha belegondolsz, hogy kik fedezték fel az amerikai kontinenst, rájössz. Hiszen Amerikának 500 éves történelme van... Pontosabban: az európai Amerikának van 500 éves történelme. Mikor odamentek a tetves spanyolok, portugálok, majd később az angolok, fogalmuk sem volt, mit tesznek. Kiírtották a majákat, inkákat, aztékokat; olyan törzseket, melyeknek történelmétől még a görögök is sírnának.

2011. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, akkortájt is az aljanép ment "szerencsét próbálni", a legnagyobb népirtást meg akkor végezték, amikor már építették a vasutat keresztbe-kasul. A túlnyomó többségük már ott született.
2011. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!