Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, mit ünnepelnek az amerikaiak Szent Patrik napján? ("Saint Patrick's Day")

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy a zöld szín és a 3 levelű lóhere Szent Patrik jelképe, és március 17-én ünneplik. Arra lennék kíváncsi, mi az ehhez fűződő legenda?
2011. febr. 22. 04:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az amerikaiakat nem igazan erdekli ennek a tortenete. Ez egy divat, mint a Valentin nap. Annak a tortenete sem erdekel szinte senkit, csak egy ilyen uzleti huzas. Minden zold lesz, van, aki nemcsak zold ruhaba oltozik ilyenkor, de meg zold kajat is eszik es csak zold kiegeszitoket visel. Az aruhazak - epp, mint Valentin nap elott - elkezdik arulni az ehhez kapcsolodo zold termekeket (a pink helyett most ezeket lehet rasozni a vevokre). Az amerikaiakat ennek a valos hattere nem mozgatja meg, mert egy francia-amerikai vagy egy japan-amerikai epp ugy unnepli, mint egy ir-amerikai. Azt nem mondanam, hogy amerikai unnep, inkabb nemzetkozi, mert nemcsak az USA-ban unneplik, Irorszagban sokkal nagyobb unnep, Angliaban, Uj-Zelandon, Kanadaban, Japanban es mashol is unneplik. Azert lett nagy unnep az USA-ban, mert az ir katolikusok regen nagy hatast gyakoroltak az USA-ra meg, mert penzt lehet belole csinalni. Egy katolikus unnepbol ered, ugye a Szent Paddy unnepe, de ahogy irtam, manapsag ennek nem sok koze van a vallashoz. Vannak, akik misere mennek ilyenkor, de inkabb a paraderol szo a dolog. Epp olyan kommerssze valt, mint a Valentin nap. Ez a vilag ilyen. Elkorcsosult unnepek...kar a hatteret nezni, senkit nem erdekel mar.
2011. febr. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Bár a legendára én kiváncsi lennék :) Ha valaki tudja a hozzá tartozó sztorit, légyszi írja meg!!
2011. febr. 22. 06:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon konnyen utana tudsz nezni a neten. Pl. itt van egy rovid leiras, de tobbet is talalsz.


"March 17 was not the day St. Patrick was born but the day he died. Even though we don't know the date of his birth, most scholars believe the year was 385 AD and the year of his death was 461 AD.



St. Patrick was born in Wales, studied religion to become a priest and then went to Ireland to teach the people about God. There are many wonderful stories about St. Patrick, some true and some not true. The most famous legend is that he drove the snakes out of Ireland. This did not happen but the Irish will tell you that you cannot find a snake throughout the whole country of Ireland."

2011. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A szent Patrik nap eredetileg az ir bevándorlók ünnepe volt: az irek hagyományai szerint ö (Sz.Patrik) téritette át az ireket a kereszténységre, ezért ö a nemzeti szentjük, az irek védöszentje.

A névnapját ezért ünnepelték (mint egy búcsút), a zöld szin és a négylevelelü (NEM három!) lóhere pedig Írország jelképe az irek hagyományaiban.


Idöközben persze ez is divat lett, mint sok más nemzeti hagyomány - ma már csak üzlet meg leletöség sok emer számára, hogy kitombolhassa magát.

2011. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zolka50 ***** válasza:
90%
Ez csak az írek számára ünnep a világ minden táján. Amerikában is csak az írek ünneplik.
2011. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zolka50 ***** válasza:
93%
A lóheréről (háromlevelű). Ezen a napon kis csokor lóherét tűznek a gomblyukba, a lóhere ugyanis egyik jelképe az íreknek, akiket Szt. Patrik térített meg, ugyanis a lóhere segítségével magyarázta el nekik a Szentháromság lényegét.
2011. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy csak az irek unneplik az USA-ban. En itt elek, onnan tudom es a lohere 3 levelu. Lattam ma a bevasarlokozpontban, direkt megneztem, hogy milyen, hogy pontos adatot tudjak nektek szolgaltatni errol a nagyszeru unneprol, aminek tortenete senkit nem izgat, csak a zold cucc menosege szamit meg a zold folyo meg zold kaja. :)
2011. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kihagytatok a sold sort. Ireknek vallasos, tobbinek egy buli nap. Mar reggel kezdodik a minden zold reggelivel. Amugy unneplik az ir kulturat is egyben. Na meg, a "Luck of the Irish". Allitolag ez egy szerencses nap. A loherenek 4 levele van.

[link]

2011. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hozzaadom, lattam mar 4 levelu es 3 levelu loheret mint jelkep.
2011. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szent Patrik volt, aki kereszténnyé tette az egész ír nemzetet. és a halálának a napját ünneplik. Azért zöld, lóhere, manók, tündérek, koboldok, mert ezeket ilyen tipikus ír dolgoknak tekintik. Hogy a többi ország (USA, Kan
2013. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!