Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért hallanak, írnak máshogy...

Miért hallanak, írnak máshogy egyes hangokat a népek?

Figyelt kérdés

Egy példa: Magyarul azt mondjuk: Kopp

Angolul azt mondják Knock


Miért neveztek el máshogy az emberek egy másik nyelven egy hangot?


2011. júl. 28. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Megpróbálták a lehető legjobban visszaadni az adott hangot. Természetesen tökéletesen nem lehet, hiszen ha hallasz egy koppanást, az nem ugyanaz, mint a kopp vagy mint a knock. Mivel a nyelvek különböznek, így más irányból közelítették meg a hangot, ezért alakult ki rá más szó.
2011. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert ez is epp ugy a nyelv resze. Egy magyar ember magyarosan hall. Ezt nem tudom elmagyarazni, de egyszeruen a nyelvhez kapcsolodik. A sajat nyelvkeszletehez passzolo hangutanzo szavakat alakit ki. En mondjuk egyet nem ertek, hogy a magyarul roff-roff, angolul hogy lett oink, oink, mert en egyaltalan nem tudom oink, oinknak hallani az igazi diszno rofogeset...a kisgyerekek ezzel nonek fel, utanozzak ezeket a hangokat, aztan a sajat nyelvukon azert nem furcsa nekik.
2011. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
utolsó: gondolj arra, hogy magyarul nemcsak röff-röff van, hanem ují-ují is :)
2011. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem az orosz kutyaugatás: gav-gav.
2011. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!