Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Aki fest tojást ma, vagy...

Aki fest tojást ma, vagy holnap, milyet készít?

Figyelt kérdés
nálunk lesz főtt piros és kifújt, filccel rajzolt, amit fel lehet akasztani.
2009. ápr. 11. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

lesz festve 5 piros, 5zöld és 5 piros-zöld keverve :D

felakazstva a barkára olyan pöttyösek vannak, melyek ki vannak fújva :D

2009. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nalunk vas megyeben szokas az utobbi:

tojast megfozod

hagymaleveleket osszegyujtesz es felforralod oket egy labos vizben,amit a hagyma leve szep vorosre fest

a tojasokat ha megfottek kiveszed a vizbol, es meg vizesen rajuk tapasztassz alt. petrezselyem levelet vagy mas szep virag vagy novenylevelet( csallan, rozsalevel), veszel regi nem hasznalt vagy kidobasra varo harisnya veget ( mint a zokni ha levagod a veget) ebbe belerakod a tojast a tojason a ratapadt levelet korbeburjkolod h korbefogja a harisnya a tojasyt megkotod aveget es zsupsz bele a voroshagymalebe, egy ejszakara es masnap reggel csak levagod a harisnyat a tojasrol es a levelet leveszed es egy szep rozsdabarna szinu levelmintas tojast kapsz.

a level helyen feher marad .

en igy szoktam, remelem ertelmes amit leirtam.

boldog husvetot

2009. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a hagymalevet én is kedvelem mert igen szép színt ad ki, nem mű piros, de nekem a levél folyton elcsúszik.. na mindegy.
2009. ápr. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!