Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hányan tartjátok még a húsvéti...

Hányan tartjátok még a húsvéti szokásokat? Ki locsol, ki fest tojást? Ki az, aki szívesen csinálja, ki az, aki amúgy megszokásból, kötelességből?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én semmit, mert egyedül élek.
2011. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha lányom lenne, akkor csinálnánk mindenféle díszítéseket, meg tojásfestést stb.

De fiam van, aki még elég kicsi ahhoz, hogy fel se fogja mi történik. Azért apjával körbe fogják locsolni a család nőtagjait. Ez az egy maradt meg a húsvétból, meg az, hogy összeül a család, jókat kajálunk.

Ez utóbbi számomra nagyobb érték, mint az, hogy festegessem a tojásokat rendületlenül.


24/L

2011. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 napietus ***** válasza:

én festek tojást (keresztlányom "segítségével", nagyon élvezi az ilyesmit), díszeket is csináltam, jönnek locsolók is, meg a férjem is megy locsolkodni. vasárnap megyünk templomba, aztán nagy családi húsvéti ebéd lesz. utóbbi mindig másnál van, idén én vagyok a soros :) szóval mi tartjuk. van vele munka, de én nagyon szeretem az ünnepeket.


29/N

2011. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a húsvétot, mióta gyerekeim vannak. Előtte sosem szerettem. Most lelkesen készülünk, imádom,hogy újjáéled a természet, szép az idő, örömmel készülünk.

Megyünk misére, festünk tojást, a lányokhoz jönnek locsolók:)

2011. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
26éves lány vagyok de gyerekkorom óta festünk tojást a húgommal, díszítjük a lakást, alvást színlelünk, hogy apum kiönthessen minket az ágyból, sonkát eszünk tojással, régebben eljártunk foglalkozásokra is a várba (egri vagyok), és csibét és nyulat készítettünk, mostanában húsvéti rendezvényekre megyünk. Megszokás, hagyomány, és szeretjük az ünnepeket, köztük ezt is. (nem vagyunk vallásosak, tehát a templom kimarad)
2011. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De jó ezeket olvasni. Nálunk semmi nem lesz:(


L/19

2011. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Locsolni megyek, az nem maradhat ki. Régebben volt más is, de jelenleg már nem, illetve még nem aktuálisak azok a dolgok. Igény az van rá.


25/F

2011. ápr. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben tartottam, de mióta elszaporodtak a hirtelen barnuló egyének, akiknek ilyenkor különösen nagy kirajzása van, ugye mennek az ingyen ételre italra, talán kis pénzre, mint légy a szarra, már ha akarnám se tudnám.


Az emberek bezárkóznak, amit meg is értek. Gyerekkoromban, ami azért nem volt olyan rég, még végigjárhattam a környék házait. Mostanra ez lehetetlen volna.

2011. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez az első év, hogy 'hagyománytartás' lesz, és annyira izgulok, és várom! Festek tojásokat, jön a barátom meg egy barátja locsolkodni, tök jó lesz!!!:)
2011. ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Érdekes volt olvasgatni,hogy miket írtatok.:-)

Nekem évről évre egyre semmilyenebb a karácsony meg a húsvét is...Díszítgettem tojásokat pénteken,de nem volt jó hangulat tőle,anyukám ideges volt miatta.Tegnap is összecsaptuk az ünnepi vacsorát,locsolókat várunk párat,de nem tudjuk pontosan,kik jönnek és úgy nem is nagyon várjuk az egészet.Régen mind az 5 napot végigministráltam,de már ennek is vége.:-(Most valahogy az evésről szól minden.Bár a Nyuszi is jött azért,de hát ez már nem olyan nagy szám,kisgyerekként nagyon szerettem.Remélem,jól telik azért mindenkinek a húsvétja!!!Én elvagyok,bár ünnepi érzésem egyáltalán nincs.Inkább annak örülök,hogy lehet pihenni.

2011. ápr. 24. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!