Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Manapság mit szokás adni a...

Manapság mit szokás adni a locsolóknak?

Figyelt kérdés
Ha véletlen jönne hozzám valaki locsolni (amit kétlek mert nem nagyon szoktak) akkor mit szokás adni?? Nem festettünk tojást... csak csoki tojás van itthon :)
2009. ápr. 12. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
akkor csoki tojást meg két cuppanóst :) aki meg pénzt várt az mehet a sunyiba...
2009. ápr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Én magamból indulok ki,mindenek örülök, jól esik minden, egy kis házipálesz, kávé, meg a kedvves szó :-)Aki pedig mást várna el, az tegyen egy sziveséget, az egész nem arrol szo, hogy mit kapunk, és mit nem....
2009. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2009. ápr. 12. 11:14
 4/13 anonim ***** válasza:
nálunk (megyeszékhelyi város, délalföldön) úgy szokás, hogy megkináljuk a locsoló többféle sütivel, sonkával-tojással, kávéval, üditővel, esetleg jófajta borral, jobbfajta csokival (semmi esetre se csokitojás, inkább cherry queen, rafaello, ferreo roche, after eight).
2009. ápr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Hát nálunk(Kárpátlján)nagy hagyomány van a locsolkodós húsvétnak,pl:ha jönnnk fiúk akk megkjnáljuk őket csoki,süti,kólával,ha rokonok v keresztszülők akkor terítünk is meg persze scoktojás,de lehet himelt is vagy csak hagymahajas!!!
2009. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előttem szólóknak is igazuk van. De: gyerekeknek és felnőtteknek "piros" tojást (lehet bármilyen színű és csokiból is lehet), gyerekeknek üdítőitalt, felnőtteknek lehet szeszes italt is ha elfogadják (ne erőltesd!), süteménnyel is lehet kínálni őket. Gyerekeknek jól esik ha kapnak egy kevés pénzt is (nem ezreket, egy 50-100 Ft-ost). Boldog ünnepet!
2009. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Viszont kívánok kellemes ünnepeket!
2009. ápr. 12. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszi:)
2009. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi évek óta csak egy csokitojást adunk. Mellé kínálunk valami kis falatkákat esetleg pálinkát vagy valamit, és beszélgetünk egy keveset. Pénzt sosem adtunk, felénk erről nem is hallottak. Főtt tojás is jó, de szerintem csokit adni mégis jobb. De gyorsan tudsz tojást festeni, egy lábosba (valószínűleg nagyon befogja és nem biztos, hogy kijön...) teszel lila vagy vöröshagyma héjjat és abban kifőzöd a tojást majd hagyod állni picit. Az befogja és egész jó színe lesz. Esetleg előtte gyertyával rajzolsz rá valamit gyorsan és ott nem fogja be. Aztán ecettel áttörlöd vagy mivel is szokták nem tudom... szalonnával is lehet ;)


De csokitojást nyugodtan adhatsz itt mindenki azt ad. Fejenként 1et és el van intézve. Aranyos dolog ha kiteszed egy fonott kis tálba vagy valami dísztányérra és választhatnak az emberek.

2009. ápr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
hat mi piros zöld lila kék sárga hímes tojással kínáljuk meg őket és persze sütivel szerintem azért hogy egy csomó budi mindent öntenek a fejünkére és elmondjak hogy azt hogy odakint a nagyok azt mondjak hogy hervadnak a csajok én is mint az apám szeretem a nőket ezert jöttem meglocsolni őket után nem is érdemelnek többet:)
2009. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!