Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogy nézne ki Magyarország,...

Hogy nézne ki Magyarország, ha MÉG MINDIG Szocializmusa lenne?

Figyelt kérdés

Én még nem éltem abban a korban, csak a rendszerváltás után.

El lehet azt képzelni, milyen lenne az élet, milyenek a dolgok?


2011. szept. 1. 08:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem kérdezhetnél itt.
2011. szept. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nézd meg észak-koreát vagy kubát.

esetleg venezuelát.

2011. szept. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Honnan tudod, hogy nem az van???
2011. szept. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak ezt mondják...
2011. szept. 1. 09:09
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekem tetszik ez a kérdés, mert én is ilyesmivel foglalkoztam, ugyanis én átéltem a rendszerváltást egészen a bukáságig (6-7 éves lehettem).


Ha még mindig lenne rendszerváltás Mo-on, akkor:

-maradnának a vörös csillagok egyes ház falain vagy tereken.

-más lenne a politikai élet

-nem lenne köztársaság

-nem lenne ennyi munkanélküli és hajléktalan. Abban az időben mindenkinek kötelező volt dolgoznia!

-úttörők és úttörőtáborok (sajnos én nem voltam)

-mindenki elvtársnak szólította volna egymást

-folytatnák az orosz nyelv és irodalom oktatását

-a rossz az lenne, ha nem kapnánk semmit a nyugati országokból, továbbra is le lenne zárva a határ szögesdrótkerítéssel (vasfüggöny)


ennyi az elképzelésem

2011. szept. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Én is csak gyerekként éltem benne. Aztán kezdődött a nagy demokrácia, nekem meg az iskola. Szépen ki is jártam mindent, ma meg 30 éves diplomásként nem találok munkát.


Őszintén szólva sírok a szocializmus után, amit nem is ismertem. Hallottam, hogy szörnyű dolgok voltak, eléggé bekorlátozták az embereket, nem nagyon utazhattak és egyeseket megfigyeltek. De aki egyszerű életet élt, az dolgozhatott és élhetett nyugodtan a családjával, mégha nem is járkálhatott nyaranta a tengerpartra...

Ma semmivel nem jobb, sőt rosszabb. A munkanélküliség miatt ugyanúgy korlátozva vagyok, nem utazgatok, kínlódok, hogy legalább egy kis nyamvadt lakásom lehessen...


Szívesebben éltem volna akkor fiatalként!

2011. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem beszélhettél volna arról, amiről akarsz. Ha meg mégis olyasmiről beszélsz, ami a vezetőknek nem tetszik, akkor irány a börtön.


Lehet, hogy ma a kisembereknek rosszabb. Mert nincs olyan panem et cirsenses, mint akkor. De ha a létfenntartáshoz szükséges minimumnál (evés, alvás, szex) többre vágysz, például van egy vallásod, akkor már börtönnek éreznéd, ahol megfojtanak és vergődsz a tehetetlenség hálójában.

2011. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mindenkinek nagyjából egyforma bútora lenne, egyforma csempéje. Nem volna minden második ember vállalkozó, de mindenkinek volna munkahelye. Még ha nem is a legtesthezállóbb, vagy a legelegánsabb, de volna. Nem kellene a tv-ben valóvilágot nézni, de nézhetnénk helyette bármilyen más kulturális műsort. Nem írhatnánk most itt, vagy ha mégis, jóval több hozzászólást moderálnának ki. Politika kategória biztos nem lenne.
2011. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Ha még mindig lenne rendszerváltás Mo-on, akkor:

”-maradnának a vörös csillagok egyes ház falain vagy tereken. „


Ezek csak jelképek. Igazándiból változás nem okoznak


„-más lenne a politikai élet”


Szerinted miben lenne más? A valójában nem gondolom, hogy egy személyen túl bárkinek is lenne fontos kérdésekben döntési joga. A többiek csak asszisztensek. Vagy mi másra gondolsz?


”-nem lenne köztársaság”


Megint lehet csak az én meglátásom ennyire borús, de olyan nagyon nagyon most sincs.


”-nem lenne ennyi munkanélküli és hajléktalan. Abban az időben mindenkinek kötelező volt dolgoznia! „


Most is kötelező dolgozni, mert a segélyrendszer megvonásával egyenes arányban fogsz éhen halni. Illetve ne feledjük a közmunka programokat. No leültetni nem fognak a munka kerülésért. Ennyit azért változott a helyzet


-úttörők és úttörőtáborok (sajnos én nem voltam)


Vannak kezdeményezések erre is. Már nem úttörőnek hívják őket, de táborok illetve napközik lassan lassan hasonló elvet kezdenek képviselni, mert kezdübnk rájönni, hogy neveletlenek tehetetlenek a gyerekek.


”-mindenki elvtársnak szólította volna egymást „


Ez is névleges dolog. Nem mindegy, hogy szólítanak?


”-folytatnák az orosz nyelv és irodalom oktatását „


Most nyomjuk az angolt. Most arra nyalunk.


”-a rossz az lenne, ha nem kapnánk semmit a nyugati országokból, továbbra is le lenne zárva a határ szögesdrótkerítéssel (vasfüggöny)”


Ennek is van egy olyan része, hogy talán akkor a minőségi magyarhoz könnyebben olcsóbban hozzájutnánk. Nem a külföldi szennyet ennénk. Onnan igazi minőséget nem igazán kapunk.


Szóval véleményem szerint már csak máskénz hívjuk, de azért itt maradt az jócskán.

2011. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb lenne látszólag,de belül minden rohadna.
2011. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!