Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Japán miért tudja ennyire...

Japán miért tudja ennyire eladni magát? Mi ez a japánmánia?

Figyelt kérdés
Animék, mangák, rajzfilmek, játékkártyák, sushi bárok... Japán miért folyt be ennyire mindenbe? Hogyan tudják így eladni a kultúrájukat? Pl. a sakét kb. mindenki ismeri, a magyar pálinkát meg világviszonylatban jóval kevesebben. Csak azért, mert az előbbi japán. Mindent, ami japán összekötnek azzal, hogy milyen tradicionális, meg milyen régi meg minden, holott ilyen dolgok szerintem minden országban vannak. Egy szamurájkard pl. egy kész vagyon, egy honfoglaló magyar íjat meg akárki vehet. Azt vettem észre, hogy általában mindennek, ami japán hatalmas reklámot csinálnak, és a fiatalok egy része is odavan Japánért.
2011. okt. 25. 22:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg azért mert nagyon eltér az európai és amerikai társadalmaktól. Ez pedig érdekessé teszi őket.
2011. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

Elég egyszerű a válasz.

Japán = egzotikum. Európa (vagy Amerika) és Japán két teljesen különböző világ. Természetes, hogy ez érdekli az embereket.

Az animék, mangák, stb ezekre nem reagálnék, ezek azért népszerűek mert jók.

2011. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Jók? Hm, legalább a "szerintem" szócskát odatehetted volna...


A Fidzsi-szigetek és Új-Zéland is egzotikus, mégis vajmi keveset hallani róluk...

2011. okt. 25. 22:28
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

De a Fidzsi-szigetek és Új-Zéland nincsenek a világ vezetői között. Ez pedig sokat számít az ismeretségnél.

A Japán társadalom azért is érdekes, mert annak ellenére, hogy sokáig volt teljesen elzárva a világtól (ezért alakult ki egyedi kultúra) képes volt szinte tökéletesen befogadni a nyugati kultúra sok elemét. Gyakorlatilag teljes összhangban él a régi és a modern. Kevés ilyen hely van.

2011. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Azt sem értem, hogy hogyan lett egy a világ vezetői közül (valóban az?). Nincsenek nagy területei, sem gyarmatrendszere, semmi extra. A nagyhatalmakban mind van valami, ami "naggyá" teszi őket: USA- óriási földterület, korai tőkésedés, aranykészlet, nyersanyagok

Anglia, Franciaország- évszázados vezető szerep, gyarmatbirodalom

Oroszország-kimeríthetetlen nyersanyagtartalékok

Közel-Kelet-olaj

Kína-olcsó, óriási munkaerő

Japán-???

2011. okt. 25. 22:40
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
Innentől szubjektív a dolog. Ha TE magad nem szereted Japánt, nincs értelme próbálkozni megérteni, hogy mások mért szeretik. Tekintve, hogy elvből elutasítod a lehetőségét is annak, hogy valami ami japán, pl. egy anime jó legyen. :)
2011. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell oda a "szerintem". Az animék, mangák nem egyetlen műfaj, hanem műfajok sokasága. "Mindenki" megtalálja a neki tetszőt. Persze az más dolog, hogy milyen típusúak a legismertebbek, de nem csak olyanok vannak.


Japánnak jó a reklámja. Egy hosszú ideig elzárt világ, ami a második világháború után "robbant". Sushi bárok, japán gasztronómia. Különleges ízek, könnyű ételek. A sakéről nem nyilatkozom, ittam már, de szerintem borzasztó íze van, szóval a pont a páleszé. Japán mitológia a sok kamival meg youkaial. A magyar népmesék olyanok, mint a többi európai nép meséi. A japán mesék megint mások.


Egyébként szerintem, ha készültek volna olyan magyar animációs filmek, amik a kultúrát "reklámozzák" modern köntösben, lehet, hogy mi is népszerűbbek lennénk. Példa egy animén keresztül: Modern Japán, hagyománytisztelés, blabla, népmesei hősök, hagyományos harcmodor és küzdőtechnikák ötvözése. Ugyanez egy jól elkészített rajzfilmben, magyar változatban szintén népszerű lenne. De mondok még mást is. Japánban is vannak gyermekkönyv meg animációs fesztiválok, és a japánok imádják a Magyar népmeséket és Marék Veronika mesés könyveit.


Egyébként honfoglaló íjat bárki vehet Magyarországon. De ha te mondjuk kanadai gyerekként egyszer rádöbbensz, hogy imádod a magyar kultúrát, bizony sokat kell fizetned azért az íjért, mentéért vagy halasi csipkéért.


Meg az is számít, milyen híre van egy népnek a külföldiek körében. A japánokról az hírlik, hogy zárkózottak és munkamániások, de egymással nagyon udvariasak.

2011. okt. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

Japán a gazdasága révén tűnik ki sok mindenben, például megemlíthető az is, hogy magas a technikai fejlettség (ld. elektronikus cuccok, fényképező, számítógép stb),valamint stabil a valuta - sokan vesznek jent, mert kevésbé inflálódik mint pl. a dollár, vagy más pénzek. A japán gazdaságnak sok eleme nélkülözhetetlen.. vannak olyan alkatrészek amiket csak japánban állítanak elő.

Amugy igen, sokan az animékből "tanulnak" sok mindent az európaiak - bár néha félreértelmezetten vagy rosszul.

Ugyanakkor megjegyezném, hogy a japán értelmiség egy része ugyanugy ismeri a magyar pálinkát, meg paprikát, mint mi pl. a török raki-t; tehát műveltség kérdése.

Amugy én személyszerint nem tekintem az animéket meg mangákat kultúrának, azok csak egyszerű mesék amiket vki kitalált. A sushi és a sake viszont hagyományos kaja, ill. alkohol japánban. A sushi egyébként egészségesebb mint az európai-amerikai ételek, ezért is kezdték pl. amerikában kórházakban felszolgálni.

Amugy minden országnak megvannak a hagyományai, Japánnak is, Magyarországnak is, valamint a többi országnak is.

Én személy szerint nem szeretnék sem japán kardot, sem honfoglaló íjat:D

2011. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

"Innentől szubjektív a dolog. Ha TE magad nem szereted Japánt, nincs értelme próbálkozni megérteni, hogy mások mért szeretik. Tekintve, hogy elvből elutasítod a lehetőségét is annak, hogy valami ami japán, pl. egy anime jó legyen. :)"


Kímélj meg a lelkemre beszéléstől, úgysem érdekel. Nem tetszik és kész, bocs, ahogy a véleményed sem. A jelenség okára vagyok kíváncsi.

2011. okt. 25. 23:01
 10/31 A kérdező kommentje:
És egy elzárkózott, majd lebombázott, vesztes ország hogyan lett ekkora gazdasági hatalom?
2011. okt. 25. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!