Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért fáj egyeseknek, ha...

Miért fáj egyeseknek, ha vannak olyan magyarok, akik akarnak halloweeni bulit tartani?

Figyelt kérdés
És ne gyertek nekem a "jenki szeméttel", mert nem amerikai találmány a Halloween, és nem csak ott tartják.

2011. okt. 27. 16:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
24%

Mert borzasztóan giccses, hihetetlenül idétlen, és nincs semmi gyökere.


Miért ünnepled a halloweent?

A beöltözés miatt? Ott a farsang.

Bulit akarsz tartani? Arra nem kell különösebb indok.


A helyzet az, hogy ezt a giccsözönt is azért hozták be ide, hogy megint legyen mire elverni a pénzt.

2011. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%
Miért fáj egyeseknek, ha vannak olyan magyarok, akiknek nem tetszik a helovín?
2011. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha nem tetszik. Az a baj, ha lehülyézed azokat, akiknek igen. Én például rosszul vagyok a Bálint-naptól, de nem hülyézem le azokat, akik tartják.
2011. okt. 27. 21:24
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem hinném, hogy nincs semmi gyökere, mivel kelta ünnep volt. Személy szerint én sokkal jobban szeretem, mint a hagyományos Halottak Napját. Utóbbinak azért nincs semmi értelme, mert valójában nem a halottakról emlékezünk, hanem mindenki úgy érzi, hogy ez egy olyan valami, amin kötelességtudatból túl kell esni. Lehetne ezt normálisan is ünnepelni: valóban megemlékezésre szánni ezt a napot. Nem tudom, nálatok hogy megy, de az én családom egész nap azon problémázik, hogy milyen színű mécsest rakjon a sírra, mennyi gyertyát vegyenek és egyfolytában paráznak, hogy otthon ne hagyják a gyufát. Egy szó sem esik a szegény nagypapáról, senki nem emlegeti fel, amikor a mama véletlen sót tett a teába, csak azon megy a vita, hogy melyik oldalra hány koszorút tegyenek és hogyan kéne elkerülni, hogy meggyulladjanak.


Ennek több értelme van, mint a Halloween-nek? Úgy vettem észre, hogy a halottak napja az emberek többségének csak púp a hátán. Semmi értelme sincs kicsicsázni egy sírt, a halottaknak már úgyis mindegy, akkor ezt a napot fordíthatnánk arra is, hogy valami értelmes dolgot csinálunk: például megpróbáljuk feldolgozni a gyászt, vagy elbeszélgetünk a gyerekekkel a halálról, ha még nem tettük volna meg stb. Ha meg valaki vallásos, akkor az imádkozhat a halottaiért, hogy a mennybe jussanak, vagy nem tudom, ebben nem vagyok járatos. Ezek még hasznosak is lennének. Ehelyett? Mindenki kivonul a temetőbe és azon őrjöngenek egy órát, hogy páratlan számú gyertyát hogyan lehet szimmetrikusan felpakolni egy darab kőre.


Akkor inkább a Halloween. Amit ugyanúgy el lehet b*szni, de mindegy. A "Trick or Treat" intézményét én sem bírom, nem normális annyi cukrot enni, na meg gyanítható, hogy Magyarországon nem feltétlen cukorért mennének kuncsorogni a gyerekek. A beöltözősdi viszont tök jó móka, a farsang nem ugyanaz, az csak gyerekeknek van, a felnőttek meg csorgathatják a nyálukat. Bezzeg a Halloween! Most őszintén, csajok: ki ne akart már legalább egyszer az életében boszorkánynak öltözni? A tökfaragás meg iszonyat jó buli, a sütnivaló töknek is most van a szezonja. Egészséges, nagy a vastartalma. Aztán a bohóckodás és zabálás után le lehetne ülni a tévé elé, és megnézni a Rocky Horror Picture Show-t vagy az Addams Familyt. Nem érzitek a hangulatát? :)


Az üzletről meg annyit, hogy a világ így működik, ha valamiből profitálni lehet, akkor azt hamarosan fel is fedezi valaki és reklámozni kezdi. Ha nektek lenne egy vállalkozásotok, nem ugyanezt csinálnátok ti is? Mindenkinek a saját felelőssége, hogy mennyit áldoz a jelmezre, vesz-e egyáltalán és mennyi tököt eszik. Amiatt, hogy valakinek ebből haszna származik, még nem kellene lemondani az ünneplésről. Senki nem kényszerít rá senkit, hogy vámpírfogat meg műhányást vásároljon. A Halloween megy anélkül is. Ellenben nincs olyan ember, aki halottak napjára ne venne kötelességtudatból legalább egy koszorút... csak nekem tűnnek pofátlanul drágának?

2011. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
11%

"Nem hinném, hogy nincs semmi gyökere, mivel kelta ünnep volt."


Nem is tudtam, hogy kelták vagyunk. Sok eredet elméletet olvastam már, de ez nagyon kimaradt.


Egyébként a kérdés az volt a kérdés, hogy miért zavar egyeseket, ha valaki ünnepli a halloweent, én erre válaszoltam. Megkérdezném a retardáltakat, akik lepontoztak, magyarázzák el, hogy milyen szempontból nem kielégítő a válaszom, amiért le kellett pontozni?

2011. okt. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyunk kelták, ki írta, hogy kelták vagyunk? Miért kell mindennek magyarnak lenni, miért irtóznak egyesek attól, hogy idegen eredetű ünnepeket átvegyenek?
2011. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Had fájjon nekik, én csak nevetni tudok rajtuk. A többiek pedig, közéjük sorolva magamat is, remekül fog szórakozni a hétvégén ördögnek, vámpírnak és egyéb borzalmaknak öltözve a halloweeni partykon.
2011. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
21%

"Nem vagyunk kelták, ki írta, hogy kelták vagyunk?"


Olvasd már el azt is, amit idéztem! Az előttem író írja, hogy van gyökere, mert kelta eredetű. És ez a lényeg, kelta eredetű. Náluk van gyökere, nálunk nincs.


"Miért kell mindennek magyarnak lenni, miért irtóznak egyesek attól, hogy idegen eredetű ünnepeket átvegyenek?"


Mert nálunk semmi gyökere. Miért ünnepled. Még egy debil lepontozó sem bírta megválaszolni, hogy ő tulajdonképpen mit is ünnepel ezen a giccsparádén.


"Had fájjon nekik, én csak nevetni tudok rajtuk."


Én pedig sajnálom azokat, akik minden szart széles mosollyal az arcukon esznek meg és még repetát is kérnek.

2011. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
gyakorivalasz2 én teljesen egyetértek veled. feltettem én is egy halloweenos kérdést de mindenki hülyének tartott amiért én nem ünneplem "eme ünnepet"
2011. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

"Mert nálunk semmi gyökere. Miért ünnepled. Még egy debil lepontozó sem bírta megválaszolni, hogy ő tulajdonképpen mit is ünnepel ezen a giccsparádén."


Mi a francért kell megokolni, hogy mirét ünnepeljük? Azért, mert jó, szórakoztató, FUN :) Ennyi...egyszerű az élet, ha nem magyarázzák túl.

Nincs hagyománya nálunk? És akkor mi van? Globális, multikulturális korszakban élünk. Pont.

2011. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!