Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A "Míg végül semmi sem marad"...

A "Míg végül semmi sem marad" c. film hiteles képet fest a szcientológiáról?

Figyelt kérdés

Aki látta, tudja milyen a film, aki nem látta, nézzen utána. Aki nem látta és nem nézett utána, valamint szcientológusok kérem ne írjanak!


[link]


2011. okt. 31. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Régebben volt alkalmam velük találkozni,és olyanokkal is,akiket beszerveztek. Főleg olyanokat szerveznek be,akik gazdagok,vagy legalábbis jól állnak anyagilag.

Ellenségei minden egyháznak,és a pszichiátriának. Állítják,hogy egyetlen beteget sem lenne szabad ott kezelni,hanem maradjanak a családban. Így is elég gond van amiatt,hogy kiengednek még kezelésre szoruló betegeket,akik aztán esetleg megölik a családjukat,vagy másokat. Ha még nem is kezelnék az ilyeneket,akkor még nagyobb lenne a baj.

A legártalmasabb egyház mind közül.

2011. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az azért komoly volt, hogy hazugságvizsgálót használnak. De nem értem, hogy ezt hogyan engedhetik az államok. Hazugságvizsgálót joguk van használni? Nem csak hatóságok használhatnak? És azt sem értettem (a filmben), hogy a figura miért hagyta, miért nem röhögött a képükbe és sétált ki. Én azt tettem volna...

És mi az értelme annak, amikor a falnak vezetik majd megfordítják és a másik falnak vezetik őket? És a farkasszemes dolognak?

2011. okt. 31. 17:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most néztem meg a filmet. Sajnos valós az agymosás, amit véghez visznek. SPOILER! A taxis srácnak is az volt a baja, mint általában a szcientológia célcsoportjának: a befolyásolhatóság.


Nekem is volt tapasztalásom: egyszer leszólított egy hölgy a nagykörúton, hogyha rá tudnék szánni 20 percet, akkor ingyenes személyiségelemzésen vehetnék részt a dianetikai központjukban. Kíváncsi ember lévén belevágtam. A tesz nagyon körmönfontan kiszedi az emberből azokat, amikkel elégedetlen az életében és ők olyan "jaj de nagyon empatikusan" egyből "nagyon jó szívű, őszinte" segítséget ajánlanak. Nekem is egyből azt mondták, hogy látják rajtam, hogy nekem nagyon tenne a Hubbard-kötetük, mindjárt meg is vehetem valami nagyobb összegért. Csak én visszakérdeztem, hogy a színjóságos önzetlen őszinte szeretetüket miért nem teszik közzé ingyenesen a neten? Na ez nem tetszett nekik, a gyanakvásom miatt aztán hamar leszálltak rólam. Nem tűrik az ellentmondást, szűrik az embereket, a rendezett anyagiak mellett a befolyásolható, irányítható, labilis személyiség is nagyon "fontos".

2011. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az (is) a szörnyű, hogy elhitetik a bizonytalan emberrel, hogy minden hibás döntéséért más a felelős, nem ő maga! Ami, pedig iszonyat felháborító, hogy pénzért kínálnak lelki megvilágásodást, megnyugvást!

Ha figyeltétek a filmet, kiütközik, hogy a rendszerük valójában igen hasonlít a náci/kommunista rendszerre: átnevelő tábor, jelentések írása egymásról, zsarolás, a tagok közötti intrika és egymás marása a hatalomért...


Mindent meg kell tenni, hogy megvédjük tőlük a Hazát és az embereket!

2011. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Nekem a főnökasszonyom tartozott közéjük, amit az elején még nem tudtam. Már 2 hónapja felmondtam, mert teljesen kikészített, de a filmet látva minden felelevenedett bennem. :-(

Ő is pontosan olyan volt, mint a filmben szereplő nő. Nem érdekelte a család, mert képes volt otthagyni őket szó nélkül és mikor meg vissza hívták a férje miatt, a vasútállomáson nem megölelte őket, hanem kérdőre vonta, hogy miattuk kellett hazajönnie és így ő nem tud feljebb lépni a ranglétrán. Csak a pénz és a hatalom a fontos, más nem. A filmben elhangzott jelentés, statisztika, és termelés szavak nálunk is mindennaposak voltak. Hubbard úrtól rendszeresen idézett nekünk is és tréningre is kellett mennünk, amit egy szcientológus tartott. Nagyszerű volt. Ez tényleg egy agymosás, és a legnagyobb baj az, hogy nem lát tovább ennél az idiótaságnál. Továbbá azt sem értem, hogy lehet egy ilyen szektát egyháznak nevezni?!

Szerintem az egyház az református vagy katolikus...

2011. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: az egyházról annyit, hogy annak nincs köze a kereszténységhez, ha Amerikában alapít valaki egy vallást és csinál egyházszervezetet, akkor az egy egyház. Ez pedig azért lett az, mert így nem kell adóznia.
2011. nov. 8. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt az izét ők nem hazugságvizsgálónak hívják, hanem valami másnak, és arra hivatkozva, hogy kvázi a "vallás tartozéka", kívülállóknak vizsgálgatni sem hagyják (elvileg). Nem hogy beleszólni abba, hogy ezt a "tartozékot" ők "vallásgyakorlás" közben használhatják-e.
2011. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A film tökéletesen hű képet fest a szcientológiáról.


A forgatás is a legnagyobb titokban zajlott, egy sorozat egyik epizódjának álcázva. A szcientológia elsődleges tevékenysége a pénz beszívása, és áramoltatása ügyvédek felé.


Magyarországon a legnagyobb fogásuk dr Szikinger István. A szcientológia kifizeti a kivételes gázsit, a zseni ügyvéd pedig szegény nem győzi hangsúlyozni, hogy nem szcientológus, csak megfizetik.


A szcientológia vele takarózik lépten-nyomon.

2018. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!