Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A németek tényleg hűvösebbek,...

A németek tényleg hűvösebbek, és sokkal kevésbé élettel teliek, mint a magyarok és "kockák"?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Hűvösebb vízben is jólérzik magukat és nem olyan szépek a lányaik, mint a magyarokéi. :D

A fentről erőltetett liberális felfogás miatt könnyen elfogadják a bevándorlókat.

2011. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az északnémetek általában igen. A bajorok viszont pl. egyáltalán nem. Ők inkább az osztrákokra hasonlítanak.

Az északnémetekre ma is az a tipikus poroszos magatartás jellemző. (Bár persze bőven vannak kivételek.) Ők a tipikus németnek tartott magas, szőke emberek, akik sosem mosolyognak és mindig fa pofával néznek mindent és abszolút nincs humoruk.

A bajorok között viszont pl. semmivel nincs több szőke, mint mondjuk az osztrákok, vagy a svájciak (esetleg a magyarok) között és semmivel nem "hűvösebbek", vagy "kockábbak". Sőt. Nagyon szeretnek inni (lásd: Oktoberfenst) és olyankor úgy énekelnek, táncolnak és kurjongatnak, mintha csak valami mediterrán nép lennének.

De persze nem vezet sose jóra így általánosítani. Valószínűleg mindkét területen jellemző mindkettő és vannak mindkét területen olyanok, akikre egyik sem jellemző. De ez nevezhető leginkább általánosnak.

2011. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Higgadtabbak mondjuk így. Nem lármáznak fölöslegesen, nincs feltűnési viszketegségük és nem áll le veled dumálni akaratod ellenére vadidegen a vonaton. Ahol a sógornőm él, a férjemmel azt a falut kísértet falunak hívjuk, mert egy hét alatt jó ha láttam az utcán két embert, azok közül az egyik a postás volt. Szóval reggel elosonnak dolgozni, délután haza osonnak és valszeg magukra zárják az ajtót. Frankfurt már kicsit más, de ott sem láttam fiatalok között bandázást, nem láttam annyi szórakozó helyet, mint nálunk, mint Klub-ok, music-pub-ok stb. Összességében valóban nem látom azt a pörgést, mint ami itt van.
2011. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
15:50 voltam. A másodiknak igaza van, a sógornőm férje is ilyen fapofa, abszolút nincs humorérzéke. Vagyis neki nem tudom mi a vicces, biztos ők más dolgokon tudnak nevetni, de mi azért nélküle is jól éreztük magunkat, őt pedig kimondottan idegesítette amikor már kicsit bepiáltunk és idétlenkedtünk. Legfőképp a saját felesége, vagyis a sógornőm idegesítette csak mert el merte magát ereszteni.
2011. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja.

Ez a tipikus poroszos mentalitás. Az északnémetek sztereotípe tényleg ilyenek.

A délnémetek viszont abszolút nem.

Én voltam Bajorországban és ismerek pár bajort meg környező területekről származó délnémetet. A hétköznapokban talán tényleg pedánsabbak, racionálisabbak, józanabbak és rendszeretőbbek, mint mi, illetve ott is igaz volt, hogy nem lehetett csavargó, mindenkibe belekötő bandákat látni az utcán, de azért ők is tudnak mulatni rendesen és az északnémetekkel szemben nekik van humorérzékük, ha számunkra néha egy kicsit érthetetlen is. (Pl. a poroszokat nagyon szeretik kifigurázni.)

2011. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudnak ők is jól szórakozni, sörözni, nótázgatni amikor meg van a megfelelő helye és ideje. Ellenben mi magyarok mindig találunk erre alkalmat, ha nem jön, akkor kerítünk :-)
2011. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen. Talán ez így elmondható minden németre.

Viszont mondjuk egy hamburginak, vagy egy hannoverinek még azon is csodálkoznék, ha évente egynél többször lenne olyan alkalom, amikor úgy istenigazából berúg (persze most a tipikus északnémetekről beszélek, akik értelemszerűen nem adják ki a teljes helyi lakosságot), míg egy délnémet azért eljár rendesen szórakozni. Azt viszont aláírom, hogy amikor "nincs itt az ideje", akkor ők is általában elég komolyak, megfontoltak és rendszeretőek, de azért sokuk akkor sem fapofa. Ismerek olyan bajort, aki munkaidőben is szeret viccelődni, habár ő sem viszi túlzásba, de magyarok közül se tűnne ki azzal, hogy túl hidegvérű.

2011. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg ilyen f@szok.....mind
2011. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!