Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az csupán sztereotípia hogy...

Az csupán sztereotípia hogy minden jamaikai füvezik?

Figyelt kérdés
sztem ezt kitalálták. attól, hogy ott lehet, még nem jelenti azt hogy mindenki csinálja is

2011. nov. 9. 19:09
 1/7 A kérdező kommentje:
hoppá figyelmetlenségből k-val írtam -.- ciki
2011. nov. 9. 19:11
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez pont annyira hülyeség, mint hogy minden északi szőke hajú, kék szemű és fehér bőrű, meg hogy minden japánnak 5 centis a farka és amúgyis 140 magas, és hogy minden francia imádja a csigát stb...

Valahol van alapja: pl. náluk szabad, elterjedt, de ettől még NEM MINDENKI csinálja. Itt is gyakorlatilag bárki füvezhet, aki akar, mert le se sz*rják, de mégsem teszi mindenki.

2011. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira, minthogy minden magyar gulyáson él :D
2011. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
utolsó tetszett :D
2011. nov. 9. 23:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy minden magyar gulyáson él, és az, hogy minden skandináv szőke,magas,kék szemű, nem jó hasonlat. Nyilván sok magyar él gulyáson, de nem mind, pl. én 2x ettem életem során. Na, de én északon élek (Svédország,szerintem eléggé észak), és igenis itt azt gondolják az embere, jó nem mindenki,biztos van kivétel, ahogy biztos van fehér holló is,csak még nem láttuk, hogy aki nem úgy néz ki, ahogy leírtad, az nem idevalósi. Biztos sokan néznek úgy ki, mint ők, és nem idevalósiak, de attól ez még igaz. Ezt muszáj volt leírnom, mert annyi hülyeséget hallok ezzel kapcsolatban. Kimegyek az utcára, és látom, akiket ismerek és nem így néznek ki,azok vagy nem északiak, vagy vegyes házasság gyermekei. Most, hogy ugye itt rengeteg az arab, felerősödtek a szélsőséges cselekedetek, nem egy magyar ismerősöm számolt be arról, hogy azért megverték őket, mert nem magas,szőke,kék szeműek. Attól még lehet van ilyen északi,de mivel a többség nem az, és ez genetika, így próbálják meg útjukat állni a külföldieknek. Másik kedvencem ,amikor a finnekről írják ugyanazt, meg, hogy amelyik szőke,abban van svéd vér. Elnézést, ha ez offnak számított, de ez már kikivánkozott belőlem. Lehet, hogy 10-ből csak 9 északi néz így ki, de azért az elég magas szám ahhoz, hogy ne hasonlítsuk az előbb említett példákhoz. Jamaikán nyilván nagyon nagyon sokan füveznek, de nem mindenki, hisz genetikailag nincs beléjük kódolva, hogy füvezniük kell. Viszont mivel elfogadott,hát miért ne?
2011. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, a gulyás leveses lehet sőt valószínűleg nem az előző válaszadó hasonlatára gondolt,de muszáj volt leírnom...
2011. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
érdekes :)
2011. nov. 12. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!