Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia valóban olyan nehéz...

A francia valóban olyan nehéz nyelv, vagy csak egy sztereotípia?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 12:40
 1/10 Cory Rose ***** válasza:
100%
Szerintem nem nehéz, csak jó tanár kell hozzá.
2011. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kiejtésre rá kell érezni, a nyelvtan nem nehezebb, mint más latin nyelveknél.
2011. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én világéletemben szívből rühelltem, de kénytelen voltam tanulni 2 évig gimiben. A tanárt meg mindenki rühellte, rettegtünk tőle. Ezek ellenére 5-ös voltam belőle, úgyhogy nem nehéz! Előtte esküdni mertem volna, hogy csak zümmögnek, nem is mondanak szavakat :)
2011. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Most előállok a közhelyekkel: attól függ, hogy szereted-e tanulni vagy nem, hogy tetszik-e vagy nem, illetve hogy 'kötelező', vagy te magad szeretnéd tanulni.

A többi nyelvhez viszonyítva a spanyolnál, olasznál vagy angolnál nehezebb, de egy finnél, japánnál vagy orosznál nem. Szerintem.

2011. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szerintem kb. annyira nehéz, mint a német.
2011. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Angolosként könnyű, első idegen nyelvként meg kevés magyar tanulja. Úgy olyan nehéz lehet, mint a német.
2011. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Én ezt tanulom 2 éve, nagyon szeretem, de tény, hogy nehéz. Pedig én félvér vagyok, van nyelvérzékem, de mégis. Jó a tanárunk, és egy francia anyanyelvű férfihoz járok különórára, szóval ez rásegít pl. a kiejtés helyes elsajátítására. Nehéz, hogy mindennek van nő és hímneme, hogy a különböző névmások nem ugyanazon a helyen ékelődnek be mindig, hogy néha nincs logika a kifejezésekben stb. Azt gondolom, annak érdemes tanulnia, aki kitartó és jó érzéke van az idegennyelvekhez, mert sok kitartás kell hozzá.

17L

2011. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Sztereotípia. Az újlatin nyelvek tipikusan az egyik legkönnyebb nyelvcsalád. Ami azt illeti, nem is tudok könnyebbet. Franciából 4, de maximum 5 év alatt felsőfokút lehet tenni egy kis szorgalommal lazán.

A francia egyetlen nehézsége a kiejtése, amihez kb. fél év hozzászokni. Ennyi. Valamint a hallás utáni értés része nehezebb még. A nyelvtan és a szókincs nevetségesen könnyű, ugyanis a kötőmóddal és az irodalmi múlttal együtt mindössze 7 igeidejük van, és azok is meglehetősen logikusak. A szókincs fele mindenkinek ismerős az angolban tonnaszámra fellelhető latin eredetű szavakból, csupán a kiejtésük szebb:).

Áh. Nem is értem, hogy lehetett ilyesmit elhitetni az emberekkel, hogy a francia nehéz. Na egy dán, koreai, kínai, thai vagy éppen héber vagy arab nyelv az már nehéznek mondható, de a francia??? Ugyan már...

2011. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a franciatanárom azt mondta, olyan, mint a német: "talpán álló" piramis. Az elején sok nyelvtant kell megtanulnod, hogy el tudj kezdeni egyáltalán kommunikálni, mondatokat összerakni, folyékonyan beszélni. Utána már megy, mint a karikacsapás. Az angol azért tűnik könnyűnek, mert "csúcsán álló" piramis, alapvető társalágsba már nagyon kevés tanulás után be lehet vele szállni, mert szinte semmit nem kell benne ragozni, és ha jelen időben mondasz mindent, akkor is megértenek. De utána ha valóban korrektül akarod használni mind a 12+1 igeidőt feltételes móddal, függőbeszéddel, kötőmóddal és barátaival, azért már meg kell rendesen dolgozni.
2011. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Mert újabban azt hallom, hogy a francia igazából csak a kiejtés miatt nehéz, és tényleg: elkezdtem magánszorgalomból tanulni, és szerintem pl. a némethez (de még az olaszhoz képest is), sokkal könnyebb. :)Csak a kiejtésre kell rámenni nagyon.
2011. febr. 11. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!