Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem akarok senkit megsérteni,...

Nem akarok senkit megsérteni, de a nők mit csinálnak olyan sokáig a WC-n?

Figyelt kérdés

Bárhova utazunk busszal, csoportban, komoly gond szokott lenni a WC-zés. Amikor megállunk valahol, rendszerint a férfi mosdókban folyamatos a haladás, nincs sor, gond nélkül be lehet jutni, ezzel szemben a női mosdók előtt kilométeres sor áll. Ennek az az eredménye, hogy a nők átjárnak a férfi WC-kbe. Valahol meg tudom ezt érteni, mert aki a 20 méteres női sor végén áll, az alighanem bepisil, mire odajutna a WC-hez. De ezzel együtt is mindig kicsit bosszús vagyok ilyenkor, mert amikor várok a WC-re és az ötödik zárt ajtó mögül is egy nő jön ki, felmerül bennem a kérdés, hogy nem udvariatlanság-e ez. (Szégyellem bevallani, de ha csak nem kell nagyon-nagyon vizelnem, nem tudok piszoárban pisilni. Ez régi, gyerekkori dolgok eredménye, nekem egyszerűen nem megy úgy, hogy ott állnak mellettem vagy járkálnak mögöttem. Mindig a fülkékbe megyek.)


Mármost én pl. reggelente, amikor még "kóválygok" szokta ülve pisilni. Az egész nem tart tovább körülbelül 15 másodpercnél. A nőknek miért tart annyi ideig? Tudom, hogy ki kell venni a betétet, meg kell nekik WC-papír meg ilyenek, de ez nem hiszem, hogy olyan sokat adna hozzá, ami megmagyarázná a 30 méteres sorokat. Egyébként azt sem értem, hogy miért nem értik meg ezt a jelentőséget az épületek tervezői és építenek kétszer annyi női WC-t. Ugyanez a jelenség van színházakban, múzeumokban, bárhol, ahol sok nő akar egyszerre WC-zni.


2011. dec. 11. 16:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A szemüket festik a tükörnél. Rúzsoznak, beszélgetnek. Harisnyanadrágot cserélnmek.
2011. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

a férfi wc-ben van x db piszoár és x db wc fülke - a nőiben ugyanannyi alapterületen van x db wc fülke - ergo kevesebb ember tud egyszerre pisilni, mint a férfiben


a nő ülve pisil, amihez először lepapírozza a wc ülőkét, hogy ne kapjon el semmilyen fertőzést, pisil, töröl, kidobja a papírt, megmossa a kezét, megigazítja a sminkjét


a férfi bemegy, odaáll a piszoárhoz, jó esetben kezet mos, aztán szevasz

2011. dec. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

a wc ülőkét körbe tekerik wc papírral de a wc-t is tele dobálják hogy nehogy valami fertőzést kapjanak. azt wc-n ülve a sminktükörbe helyre igazítják a sminket aztán felhelyezik az intimbetétet azt lehúzzák a wc-t ami bedugul 1 km-papírtól azt 10 percig pumpálják és ha minden kéz higiénés kézmosással kezet mosnak ami megin 2 perc

és még sok mást.

2011. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha nem vagy nő akkor nehéz megérteni :) kellemetlen lesz erről beszélni, de pl nekem mikor megvan, akkor elég sok időt töltök a WC-ben, szerintem érthető okok miatt. A tampon csere sem 2 mp egyébként, de ilyenkor azért másra is figyelni szoktam és szerintem vannak még így páran. Arról nem is beszélve, hogy velem sajnos már nem is egyszer előfordult, hogy átáztam. Nagyon kellemetlen. Na azt is mire elintézem a WC-ben, hát szintén nem 2 mp. Ja és hogy vizelésnél mit szöszmötölünk annyit? Hát én pl úgy kezdem a WC-t, hogy először is letakarom papírral, mert én nem ülök rá a nyilvános WC-re. Arról nem is beszélve, hogy télen van rajtam 6 réteg ruha, nadrág harisnya és egyéb, azt is mire levetem. Hidd el van okunk arra, hogy több időt eltöltsünk a WC-ben.
2011. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Persze, meg tudom érteni egyébként. Éppen ezért írtam, hogy hülyeség, hogy így tervezik a WC-ket.


"a férfi wc-ben van x db piszoár és x db wc fülke - a nőiben ugyanannyi alapterületen van x db wc fülke - ergo kevesebb ember tud egyszerre pisilni, mint a férfiben"


Ezt most csak én nem értem? Ha ugyanannyi van, akkor ugyanannyi is tud pisilni, nem?



Amúgy én pl. ezzel a körberakós dologgal azt csinálnám, hogy vennék ilyen előre kivágott higiénés kendőt. Láttam már ilyet reptereken, benzinkutaknál, pont rá lehet illeszteni a WC-ülőkére és meg van oldva a gond. Mondjuk én elég tapasztalt utazó vagyok, mindig úgy csomagolok mindent, hogy vészhelyzet esetén másodperceken belül alkalmazható legyen. Extra WC-papír is szokott nálam lenni. Egyébként én is utálok bemenni benzinkutas WC-kbe, kivált, ha tömeg van. Általában inkább bemegyek a bokrok közé (ezzel csak az lehet a baj, hogy direkt ezért sokszor lenyírják a benzinkutak környékét). A kedvencem, amikor kukoricás mellett állunk meg, abba ha bemegy az ember 5 sort, már lehetetlen észrevenni.

2011. dec. 11. 16:35
 6/22 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok-..


Egyébként: a nők nem csak hosszabb időt töltenek ott, hanem lényegesen gyakrabban is kell menniük (biosz), ezért eleve is nagyobb a sor. Plussz ha nem a pizsamád van rajtad, vagy egy egyszerű farmer-lógóspóló összeállítás, akkor azt levetni is körülményesebb és eredeti helyzetbe visszaigazítani is. Öv, harisnya, betűröm, kiengedem, lesimítom... ráadásul a reggeli wc-zéssel ellentétben rendszerint valami kabát vagy hasonló is van rajtad, meg egy táska a kezedben, ezeket előbb el kell helyezni valahová, ha mázlid van, akkor van akasztó, ha nincs, akkor kilincs, vagy lóg a nyakadban és úgy egyensúlyozol a klotyó felett... egyrészt ez nem 15 másodperc eltérés egy zipzárlehúzáshoz képest, márészt 10 ember után a 15 másodperces különbségekből is már 2 és fél perc gyűlik össze.

Arról meg nem is beszélve, hogy a wc-k méretezésénél igen minimális mértékben veszik figyelembe, hogy a nőknek alapból TÖBB pisilőterminál kéne, mint a férfiaknak. Konkrétan mindig kevesebb van nekik, már az jónak számít, ha legalább fülkéből többet kapnak - de soha nem annyival, ahány piszoár van.

2011. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Én soha nem szoktam letakargatni a wc üllőkét hanem megtartom magam felette izomból:D
2011. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
én csak azt nem értem, hogy ha senki nem ül rá a wc-deszkára, akkor mitől féltek?
2011. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: ez jogos!:D


Utolsó előtti: erre már én is gondoltam, bár még nem próbáltam. Végül is, a muszlimok is guggolva csinálják, persze az nem teljesen ugyanaz.



Utolsó előtti előtti: igazad van, szerintem is tekintettel kellene lenni a nemi különbségekre és egyszerűen többet kellene építeni, akárki akármit mond. A férfiak nemigen mondanának semmit, mert általában a férfi WC-k mindenhol elegek szoktak lenni, ha meg nem, akkor nekünk egyszerűbb a "vadonban" is megoldani. Mindig a női WC-k körül van a gond, ezt kellene kezelni!

2011. dec. 11. 20:15
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs akasztó, akkormutatvány,hogy a ritikült,és a kabátotbetűrjem a kilincsbe,ha kelleü,betét is, akkor azt a kabátalól kell a táskából kihalászni. A használtat be kell csomagolni, és úgy kidobni, pedállal,vagy cipővel, hogy ne érjél a kukához sem.


Én letakarva sem ülök rá. tehát előtte felhajtom, és főlé guggolok. Aztán körbenézem magamat, hogy nem kentem-e össze magamat.


Ha nem hajtják fől, és főlé guggolnak,akkor össze is pisilhetik. Tehát,akipapírozik, annak nem elég egy réteg, mert az röbtön pisis lesz.


Ha meg a padlót is összepisilték (pl.gyerekkel),akkor vacak a szoknyát, nadrágot, kabátot a nyakamba tartani, nehogy leérjen, és úgy előadni a mutatványt.


Szívesebben lennék férfi. ők még még egy fánál is megállnak.

2011. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!