Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért adnak idegen neveket?

Miért adnak idegen neveket?

Figyelt kérdés

Miért adnak ma oly sokan idegen(német,francia stb.) személyneveket?Engem ez undorral tölt el..

Annyi szép magyar nevünk van nekünk!


2011. dec. 11. 16:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Előfordul, hogy valakinek nem tetszenek a magyar nevek. Na és akkor mi van? Pl nekem sem tetszik az Erzsébet, de az igen, hogy Elizabeth. Ennyi. Arról nem is beszélve, hogy nem a te gyerekedet nevezik el, hanem a sajátjukat, ha nekik az jobban tetszik hát az ő bajuk.
2011. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem tetszik a magyar név,mert az nem elég "modern"hangzású!azt hiszik a szülők így majd egyediséged okoz a gyerekeiknek a neve!

de ezek a szülők nem tudják,hogy a magyar tárháza tágasabb bármely úgynevezett modern névnél!És szebben is hangzik!

csak hát a külföldi szépen hangzik,ugye!

2011. dec. 11. 17:07
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
jaj ne legyél már ilyen szűk látókörű! veled még nem fordult elő, hogy egy külföldi név nagyon tetszett? nekem nagyon tetszik az, hogy Kathryn, sokkal jobban mint akármelyik magyar név. Ha tetszik nekik had adják azt, most mit zavar ez téged? A saját gyerekedet majd úgy nevezed el ahogy akarod. Úgy imádom, hogy egyeseknek a legnagyobb gondjuk a világban mások dolgaival foglalkozni...
2011. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Ja hogy az jó lenne, ha máshol magyar nevet adnának, de hogy itt mást, az ördögtől való? :D

Én sem vagyok híve a Dzsesszikáknak meg Brendonoknak, de szerinted hány tényleg magyar név van? A kedvedért megnéztem pár népszerű nevet.

Dávid - héber eredetű

Péter - görög

János - héber

Viktória - latin

András/Andrea - görög

2011. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

ma 18:21


megfeledkezel az eredeti ősmagyar nevekről!


itt pl.találsz néhányat:


[link]


[link]

2011. dec. 11. 18:31
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén? Nem sok olyan van, ami tetszene. Még egyszer mondom, a Desszika meg a Vanessza is rettenetes, de a Kadocsa és a Teveli pont olyan idétlenül hangzik. Attól még, hogy ősmagyar, a legtöbb igenis idegenül hangzik, nem szépek.
2011. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

El kéne gondolkodni,ha a külföldi nevek tetszenek jobban,akkor miért van az?

Mert elszoktunk magyar identitásunktól.

Ez elég szomorú!

Csakhogy tudd a magyaron kivül a többi nép a saját nevét használja!

Ez őnkéntes feladása örökségünknek

2011. dec. 11. 19:29
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Más népek is csinálják ezt, Németországban egy időben csupa Mascha-t, Sascha-t, Tanja-t és Sonja-t kereszteltek, ma meg Niko-kat és Leonie-kat...
2011. dec. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Sosem felejtem el: évekkel ezelőtt, egy olasz folyóirat levelezési rovatában egy kedves, fiatal, nápolyi házaspár panaszkodott: születendő gyermeküket SANDOR-nak szeretnék nevezni, de a családjuk és környezetük igencsak berzenkedik ellene, mert "mire ez a külföldi-imádat?!" A válaszoló rovatvezető - egy hölgy - (picikét ő is "fejcsóválva") felvilágosította a jövendő szülőket, hogy a karakán, férfias hangzású SÁNDOR (ékezet nélkül: SANDOR), egyszerűen az olasz Alessandro MAGYAR megfelelője. "Kedves levélírók - mondta nekik - annyi szép olasz nevünk van - miért kell határokon túlra

kacsintgatni?!". Hát..találó erre az olasz szólás: Tutto il mondo é paese - vagyis: az egész világ egyetlen, nagy..falu.

2011. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj kérdező, hiába magyarázol minden féle fennkölt dolgokról, simán azt fogja választani mindenki, ami neki tetszik. Ez ilyen egyszerű. Megmondom őszintén, én nem az országnak nevezem el a gyerekemet, nem látok mögötte nemzeti érzelmeket, egyszerűen ha nekem a... nem tudom, Sára tetszik, vagy akármi más külföldi eredetű, akkor úgy is az lesz. Nem fog érdekelni, hogy a pusztán, lóról nyilazó ősmagyarok között volt-e ilyen nevű, vagy nem.
2011. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!