Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért alakult ki ez a mai vad...

Miért alakult ki ez a mai vad partikultúra? Hová tartunk?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 20:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mert a lányainkbol partil*tyók lettek és erre cuppannak a partikanok.
2011. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hallottam olyan pletykákat, hogy vannak bulihelyek, amik maffiakézen vannak, és az ott levő borzalmak nem is érik el a médiát. Ezzel együtt sokan, akiket ismerek drogoztak már. A mai diszkózenék szerintem kifejezetten megvadítják az embereket.



Honnan indul ki ez az egész, mi ennek az oka? Én normális, rendes családban nőttem fel, féltő szülőkkel, nem éreztem soha szükségét, hogy erre a kétes útra lépjek. Távol tartom magam a drogoktól, és minden ilyesmitől. Mások erre miért nem képesek?



Egy ilyen agyatlan, értéktelen emberekből álló generáció hogy fog egy nemzetet alkotni? Nézzetek rá néhány fiatalra, a legtöbbről árad a nagyképűség, az agresszió, a flegmaság, a műveletlenség. Miért ilyenek? Hova tart ez az egész?

2011. dec. 28. 20:24
 3/19 A kérdező kommentje:
A kisiskolások úgy káromkodnak, mint a kocsis, semmi tisztelet. A cigit, piát korán elkezdik menőzésből, nagyrészük kipróbálja a drogot is, és olyan a mai "partikultúra", hogy ember legyen a talpán, aki ép bőrrel ki tud keveredni egy közepesen jó diszkóból. Én csak néhányszor voltam, hogy megtudjam milyen, de szinte mindig volt valami balhé.
2011. dec. 28. 20:25
 4/19 A kérdező kommentje:
(Leírnám a többit is, de ez a szar webmotor nem engedi kiírni, pedig semmi rosszat nem írtam bele. Írtam e-mailt a moderátornak is, ő se értette, úgyhogy nem tudok mit csinálni)
2011. dec. 28. 20:27
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Kialakult? Régen is volt.

Na például 60-as évek hippijeinek LSD bélyegei sokkal több hatóanyagot tartalmaztak, mint egy mai fecni. Vagy a '90-es évek elején az ún. rave partikhoz is szerhasználat társult. Igazából, amióta világ a világ, használnak drogokat egyesek, kettesek, többesek.

Egyébként... ez afféle marketing: hogy lehet bemutatni, hogy a te partid jobb, mint másé? Hangosabb a zene, élénkebbek a színek, látványosabb - el kell nyomni a másikat. A-t elnyomja az erősebb B, B-t elnyomja a még erősebb C. De ezt a felpörgetett tempót általában nem sokáig bírják az emberek - akkor visszahúzódnak, magukba fordulnak, leállnak stb. Aztán utána nyugodtabban, felállnak és élik az életüket.

Örökké, a végtelenségig semmi sem tart - igazából olyan ez, mint egy szinuszhullám.

Egyébként a szigorítás szerintem csak még nagyobb bukásokat okoz. Hiszen ami nehezebben elérhető, annak a megszerzése kihívássá válik és egyre több vakmerő ember vállalkozik eszetlenségekre, másképp próbál beszerezni ezt-azt.

Ha pl. lenne egy olyan szabályozás, hogy 18 év felett lehetne marihuánás cigarettát fogyasztani (természetesen meghatározott, maximalizált mennyiséget) speciális, állam által fenntartott üzletekben, ott helyben, meghatározott nyitvatartási időben - akkor nem érné meg a dílereknek mindenféle partikban osztogatni. És így tovább néhány könnyű droggal. (Ezért nem értem, hogy pl. miért legális a pálinkafőzés otthon, viszont egyre magasabb az alkohol ára... arra kényszeríti ez az embereket, hogy ótvar, veszélyes házi szerektől álljanak be.)


Én azt mondom, előbb-utóbb abbahagyják az őrjöngést a fiatalok, akik ezt az életformát élik jelenleg. Nagybátyám 17-20 éves korában kb. napi szinten beivott egy liter bort - aztán a mélyponton rájött, hogy ez nem megoldás. Úgyhogy azóta felelős családapa, két gyerekkel, feleséggel, minden rendben.

De természetesen ésszerű szabályzásokra szükség van. (Na de nem arra, hogy olyan idióta törvényeket hozzanak, hogy 18 alatt ne mehessen ki gyerek az utcára szülői felügyelet nélkül... Basszus.)

2011. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Tetszik a gondolkodásmódot :) Mindenben egyet értek veled. Nem értem miért kell a mai fiataloknak így viselkedniük és mire ez a nagy divatmajomkodás...így tényleg nem lesz értelmes nemzet (tisztelet a kivételnek). Olyanokat lehet olvasni, hogy 12-16 éves kislányok sexről meg sz*pásról kérdezgetnek ilyen oldalakon, szégyen gyalázat...-.-"

Meg mindenki már csak a facebooknak meg a piának/ciginek/drogoknak él (már mondtam tisztelet a kivételnek, de sajnos kevés van).

Ja és az is nagy probléma szerintem, hogy már "nem divat" a tanulás...és egyesek csak bulizni meg lazulni járnak egyetemre/fősulira, mert azt hiszik, baromi könnyű. Emiatt lett szerintem ez a "büfészak"-ozás is.

Sajnos nagyon kevés értelmes ember van...és a "divageneráció" elítéli őket és maradinak titulálja. Nem értem, minek lenne az, ha nem majmolja a sok idiótát és akar valamit kezdeni az életével...

Én sem vagyok a nagy bulik meg mindenféle mai modernség híve (mármint ezekkel a rossz dolgokkal kapcsolatban). Szintén normális családban élek, ahol odafigyelnek rám és a húgomra...akkor úgy látszik nevelés kérdése.


Egyébként hány éves vagy?

Én 17/L

2011. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Az egyetemekkel nem ez a gond hanem h a jövővel kapcsolatban használhatatlan "tudást" adnak csillagászati összegekért. Akkor csoda h a többség nem gyötri magát h jól megtanulja?:)
2011. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

Hát ha úgysem akar tanulni, akkor ne menjen egyetemre...Ha meg igen, akkor vegye már elő azt a könyvet és ne csak az előadásokra hivatkozzon, tegyen is azért valamit, hogy megtanulja...Az már nem az általános, senkinek semmit nem fognak a szájába rágni...

És egyébként is mindenhol azt olvasni, hogy "igen, piálni járok oda"....hát szép...

2011. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Végre valaki feltette ezt a kérdést. Köszönöm!

20/L

2011. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És miért nem írsz te is véleményt? :D Egyet értessz?
2011. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!