Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért dolgoznak a japánok...

Miért dolgoznak a japánok olyan sokat? Vannak ennek kultúrális alapjai? Egyáltalán hány órát dolgozik egy átlag japán hetente?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan, kulturális alapjai vannak, a japánba bele van verve gyerekkorától, hogy dolgozni kell, amíg csak bírod, mert minél többet és jobban dolgozol, annál jobb eséllyel jutsz előre. Persze, ezt a magyar is tudja, csak az lexarja, és inkább kölcsönt vesz fel... tisztelet a kivételnek.

A japánok meg azt nem bírják elképzelni, hogy lehet a magyar ennyire lusta, tohonya, nemtörődöm. Nekik az a normális, nekünk meg ez, kultúrája válogatja.

2012. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban a kultúrájukban gyökerezik tényleg egy szorgalmas, alázatos népség.

Ahogy az atombombák után összekapták magukat az bámulatos.

Ez szerintem csak összefogással érhető el. Ezeket nyilván otthonról hozzák. Ha jól megnézed akkor minden népnek megvannak a jellemzői.

Beszélhetünk a német precizitásról is.

2012. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Náluk más a mentalitás.Ha megnézed az amerikai emberek is hasonlóan munka mániások mivel beléjük is azt nevelik hogy minél többet dolgozol és minél jobban , annál feljebb jutsz és több pénzed lesz és eléred az amerikai álmot.
2012. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Már több millió felnőtt egészséges ember egy órát sem dolgozik, mert nem tetszik neki a rendszer. Ilyenkor egy választása van, ki sem lép a szobájából.

Amúgy a nevelés a kérdés, és a fanatizálás. De már ez a rendszer megbukott, most próbálnak gyorsan valami újat kitalálni.

2012. jan. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy nem alázatosak a japánok, ez tévhit. Megalázósak, inkább. Még a nyelvben is fel és lebeszél mindenki. A nők egy férfihoz mindig fel. Nincs emancipáció. (Ezzel nem az emancipáció mellett szóltam. Csak megjegyeztem itt.)
2012. jan. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

"Náluk más a mentalitás.Ha megnézed az amerikai emberek is hasonlóan munka mániások mivel beléjük is azt nevelik hogy minél többet dolgozol és minél jobban , annál feljebb jutsz és több pénzed lesz és eléred az amerikai álmot."

Ezzel vitatkoznék.

Multi cégnél dolgozom, voltam látogatóban az amerikai anyacégnél. Százszor nyugodtabb munkatempóban lazábban dolgoznak mint mi (és kb 8szor annyit keresnek ugyanabban a munkakörben). Nem hajcsárkodnak felettük, nem terrorizálják őket burkolt módon mint itthon.

A magyar hozzászokott, hogy ha csak "fizetgetnek" akkor majd én meg csak "dolgozgatok".

Szerintem a magyar munkaerő "lustasága" és "tohonyasága" a jó munkás megbecsülésének hiányából fakad, meg az "átkos" negyven év gyakorlatából, ahol előlépés a pártfunkcionáriusnak jutott, nem a jó szakembernek, meg ugye akkor a rossz munkerőt is betették valahova dolgozni, hogy ne legyen munkanélküliség. 40 év elég sok ahhoz, hogy lerombolják a munkaalapú kultúrát.

2012. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Alapja a kultúra. Mo is hasonló volt nagyszülők elmondása szerint 150 éve, persze egy kis hígulással, mert voltak azért rácok, oláhok, tótok, labancok, stb. Oláhot láttál már keményen dolgozni. Esetleg azt amelyik megtévedt.

Sajna alapvetően ez igaz, mind USA-ban, mind közelebb pl. Anglia, Németország, Franciaország sokkal nyugodtabban dolgoznak az emberek. Nem is termelnek többet. Egy jó ismerősöm néhány éve havi több mint fél millát keresett. A feje felé tettek egy afrikai francia főnököt, aki úgy bánt vele mint egy rabszolgával. Hétvégén és szabadság alatt is berendelte. Erre kiment külföldre, ahol fele annyi munkáért 4x annyit keres, és senki sem baszogatja. Többet is teljesít. Ez ilyen egyszerű.

Csak tudod aki fent van az meg akarja mutatni, hogy ő a fasza gyerek és kifacsarja az utolsó csepp vért is az alatta levőből. Ezért dobbantottam én is kifele. Itt nem érzem azt hogy egy parazita vár minden nap a munkahelyen (ha csak egy lenne!) és nem kapok infarktust 5 éven belül.

2012. jan. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
afrikai francia azaz fekete lábú, az híres rabszolga hajcsár, rosszabb mint egy indiai főnök
2012. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Dolgoztam Jappán cégnél-japánokkal, de nem kell azt hinni, hogy szuperemberek.. inkább a sokat dolgozik helyett azt mondanám sokat van bent a munkahelyén. Többször röhögtm magamban, azon ahogy alszanak a laptop elött... nem nagyon mernek önálló döntést hozni, nem kreatívak stb. Nyilván lehetne mit tanulni tőlük, de ez oda-vissza igy van!!
2012. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!