Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Náci karlendítés története?

Náci karlendítés története?

Figyelt kérdés

Miért épp úgy ahogy?


Példakép: [link]


2012. jan. 4. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A rómaiak karlendítést gondolják elődnek, ezt Hitler választotta..
2012. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

amit az első ír, az igaz, annyit hozzátennék, hogy az olasz fasizmus közvetítésével vette át.

Eredetileg római tisztelgés, nézz csak meg egy ókori Rómáról szóló filmet, szinte mindegyikben szerepel, de például szobrokon, festményeken is.


Itt például Jacques-Louis David francia festő 1784-ben készült képe, A Horatiusok esküje:

[link]

2012. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm srácok! ment a fel:D


kis javítás: A kérdésben az hogy "példakép" szót ne úgy értse valaki hogy ő a példaképem :D inkább minta :D

2012. jan. 4. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt a National Geographicon pár napja: Hitler, út a hatalomba c dokumentumfilm. Abban azt mondták, hogy Mussolinitől "tanulta" el ezeket. Ő is ilyen úgymond indulatosan szónokolt, hadonászott és neki is volt egyfajta karlendítése, illetve a "Viva il duce" mondat. Hitlernél is ez a karlendítés illetve egy mondat amire már nem emlékszek de nem a Sieg Heil, hanem valami mást említettek.
2012. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom néztem is csak belealudtam,köszönöm neked is!Ment a zöld kéz :D
2012. jan. 5. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor jó :D Köszi.
2012. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 haver13 válasza:

Hát....National Geographics...annak nem hinnék...az ilyen média álltal és megtévesztett világ által elfogadott videókban annyi a hitelesség, mint Sztálinban a Greenpeace életstílus irányti vágy.


Mik az érveim:


[link]



Ezért fura az a kép:


[link]


Itt van, hogy az egy levágott kép, és nem is a nőre célóz, hanem a katonákra!


Érdemes rajta elgondolkodni..hogy most akkor ki is hazudik?

2013. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 haver13 válasza:

Náci halálosztagok "dokumentum" filmet akartam belinkelni,de nem engedte! Ott is hamisított kép van..akkor vajon?


+ érdekesség!


[link]

2013. febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!