Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem tudok semmit a magyar...

Nem tudok semmit a magyar kultúráról, történelemről, de érdekel. Hogyan tudnék utánajárni? Milyen olvasmányok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, amennyit az iskolában tanultunk, de az szerintem nem sok. Legalábbis úgy érzem nem tudok a magyarokról semmit. Eddig mondjuk nem is érdekelt, csak mostanában kezdett el érdekelni a kérdés, hogy nem tudok semmit a saját népemről, hazámról. Úgy érzem, ez fontos lenne, ha tudnék valamit a népemről, úgy érzem valami támaszt adna.
2012. jan. 17. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hmmm,hány éves vagy?:)
2012. jan. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd kedves kérdező erre azt tudom mondani, hogy olvasd el Orwell 1984-ét. Ezzel már ki is pipáltad a történelmet. Hiába tudod a történelmet nem érsz vele semmit, mert lehet, hogy a fele hazugság. Viszont a kultúráról tényleg érdemes tanulni, kár, hogy gimiben viszonylag kevés néprajzot tanítanak.
2012. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok.
2012. jan. 17. 18:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jan. 17. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:

A történelemmel igenis érdemes foglalkozni, de nem kell mindent betűről betűre elhinni - némi intelligenciával kell kezelni ezt is. A történészek hitvallása, hogy minden forrás hazudik (valamennyit, valamilyen irányban)- de így is számos baklövés megelőzhető volna, ha az illetékesek ismernék / szem előtt tartanák a múltbéli eseményeket.


A hagyományos magyar kultúra szerencsére jól dokumentált, így bármelyik közkönyvtárban találhatsz anyagot :)

2012. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
ó te mennyi jó könyvet tudok én és mennyire nem fogom leírni pedig van amit úgyé lvezet és olyan okos lennél tőle
2012. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!