Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mivel törölték a feneküket...

Mivel törölték a feneküket régen az emberek?

Figyelt kérdés

Apám azt mondta, hogy annak idején, 60 éve a faluban (Észak-Alföld) nyáron a klozet mögötti eperfáról szakított magának pár levelet az ember, télen pedig madzaggal fel volt kötve a falra néhány kukoricacsutka, abból le kellett akasztani a legtisztábbat.

Azt tudom, hogy 30 éve már a Szabad Föld című újság járta, amire direkt ezért fizetett elő a nép. :)


Ti mit tudtok a témáról?


2012. febr. 20. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lapulevéllel.
2012. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
középkorban semmivel/ vagy kézzel
2012. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy marék csalánnal. :D
2012. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Az is lehet hogy semmivel, mert nem volt ra szukseg?

Amikor atalltam a szamomra egeszsegesebb etkezesre es raszoktam a naponta tobbszori nagywc-re, akkor sokszor elofordult, hogy a szekletnek olyan volt az allaga, hogy tisztan maradt tole a lyukam. Hiaba toroltem, felesleges volt, a papir hofeher maradt. Ekkor gondoltam arra, hogy lehet, hogy regen 'normalisabban' etkeztek oseink es nem is volt szukseg a papirra? Nem tudom...

2012. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De ők is bezabálhattak valami mérges bogyót,attól lehetett gyomorrontásuk.Akkor biztos kimosták a patakban,vagy a kútban.
2012. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mustafa33 ***** válasza:
100%

A kukoricacsutka madzagon valóban létezett, mindig a tisztább (száraz) oldalt használták. Öregek mesélték. Arra még én is emlékszem, hogy lisztes zacskót vagy újságot puhítottunk a falusi rokonnál a budiban. Egy szögre voltak feltűzve a felszabdalt tenyérnyi darabok.

Volt egy kollégám aki csak benyúlt az íróasztalfiókba, kimarkolt néhány papírt és ment. Az sem zavarta, ha indigó is került közé :)

Ha valahol találsz egy rakást, arról tudod milyen bőrszíne volt az elkövetőnek, van e mellette használt papír. Ha nincs akkor... Ez egyébként fontos nyom a kriminalisztikában, ugyanis bizonyos fajta elkövetőknél babonából szokás a betörés szinhelyén kinyomni egy rakást.

2012. febr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ez tényleg igaz, hogy a feketék nem nagyon használnak papírt.

Nálunk a vasúti megállóhelyen csak egy nyitott kőbódé van, és ezek oda járnak a dolgukat végezni, valamiért azt hiszik, ez a wc. (Láttam már, hogy egy várakozó asszony a gyereket beküldte.)

Na de papír nem nagyon van bent, az tény.

2012. febr. 21. 07:07
 8/12 /Anita_'94/ ***** válasza:
100%
A talmudban pl ''rögöket'' említenek e célra...
2012. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A tévében láttam nemrég, hogy Rómában a nyilvános budikban egy bot végére felkötött szivacs volt rendszeresítve, mellette vödörben víz.
2012. febr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt! Most találtam meg. Nagyon jó!


[link]

2012. febr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!