Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyar kultúrát mennyire...

A magyar kultúrát mennyire neveznéd "nagy"-nak?

Figyelt kérdés
Nem az elterjedtségére gondolok, hanem az értékére.
2012. márc. 24. 20:00
 1/8 anonim válasza:
17%
Több ezer éves múltra tekint vissza, csak az már más, hogy töredéke maradt csak meg a megszállások és demokrata népbutítás miatt.
2012. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem alábbvaló egyetlen másik kultúránál sem.

Nagy emlékkinccsel rendelkezik, csak az a baj, hogy ezek ma már tényleg csak emlékek...

2012. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagy és eredeti kultúra, különösen a költészet, a zene és a néphagyományok terén figyelemreméltó
2012. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nehéz elfogulatlanul értékelni, mert ugyebár én is magyar vagyok. szerintem elég nagy örökséget hagytak maguk mögött az őseink, jót, rosszat, az már szubjektív, kinek mi tetszik.


a magunk szempontjából nagy, de világviszonylatban nem hiszem, hogy kiemelkedő, szerintem német, francia, angol irodalmi személyek, stílusok elterjedtebbek, világszerte jobban ismerik őket.

2012. márc. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A két legismertebb magyar alighanem Bartók és Liszt. De a Lehár-operettektől a Szomorú vasárnapig sorolhatnánk a nemzetközi sikereket. Tehát a zene az elsőszámú hungarikum.
2012. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy (elfogulatlanul). Amennyit a magyarok ebből általában elsajátítanak, az meg nagyon kevés.
2012. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Klebelsberg Kunó mondta, hogy míg más nemzetek négyzetre emelik az értékeiket, mi hajlamosak vagyunk gyököt vonni belőlük. Sajnos ez igaz.
2012. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tade ***** válasza:
Szerintem nephagyomanyokban, es nepszokasokban gazdagok vagyunk, gyonyoru szokasaink vannak, en sehol sem talalkoztam akkora szokinccsel, mint a magyarral bar sokan nem is ismerik es itt nem kulfoldiekrol beszelek... kulturalis viszonylatban viszont nagyon el vagyunk maradva az europai kulturatol....
2012. ápr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!