Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen népviselet lehet ez?

Milyen népviselet lehet ez?

Figyelt kérdés

A XI. kerületben látok sokszor népviseletbe öltözött nőket. Mindig piros vagy fekete egyszínű ruhát hordanak, rakott szoknyát+azonos színű blúzt. A fejükön kendő van. Talán ez a kép közelíti meg leginkább: [link]

Honnan jöttek és mit csinálnak? Férfiakat miért nem látok soha népviseletben?



2012. jún. 12. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Én palócra tippelek.
2012. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
...vagy inkább valami erdélyi népviselet lesz.
2012. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kalotaszegi.
2012. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:
0%
Na ne nézz már minket hülyének. Ne mond, hogy nem ismered fel a cigányokat a képeken. Provokatőr.
2012. jún. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mivaaan? Nem, ők nem cigányok. Felismerem a cigányokat, ők nem azok. Ez teljesen más, mint a cigányok viselete, meg a bőrszínük, arcberendezésük sem olyan. Első háromnak meg köszönöm. Egyébként én is leginkább erdélyire tippelek, csak elbizonytalanított az, hogy ez volt az egyetlen kép, ami valamennyire hasonlít rájuk, pedig erdélyi, román, székely és romániai népviseletként is rákerestem.
2012. jún. 14. 11:04
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
Láttad a ejurovízijón az orosz Buranovskiye Bábushki-kat? Ők lehettek. ☺
2012. jún. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem palóc vagy kalotaszegi, a hímzett fekete kendő leginkább a széki viseletre hajaz, igaz ott nem egyszínű a szoknya a felsővel és nem is így néz ki. Még az lehet hogy más etnikum viselete.
2012. jún. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!