Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért utálják egymást a...

Miért utálják egymást a japánok és a kínaiak?

Figyelt kérdés
A kérdés magáért beszél.

2012. jún. 30. 08:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Valamelyik (asszem a 2.) vh. alatt a japánok csúnyán betámadták a kínaiakat. Amúgy a kínaiak nagy hatással voltak a japán kultúrára, az írásrendszerük egy részét is a kínaiaktól vették át, egy az egyben.
2012. jún. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem hallottál még a nagy Japán birodalomról?


A japánok uralták Kína jó részét meg egész Koreát.És volt még pár ázsiai ország amit uraltak.


[link]


Nézd meg ezt a képet.


A japánoknak olyan a viszonya a koreaiakkal mint nekünk a szlovákokkal.

2012. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Nagyrészt történelmi okai vannak.

Kína nagy hatással volt a környező országokra így Japánra is az ókorban és a középkorban. De már a középkortól voltak ellentétek Japán és Kína között. Ez azután fokozódott a II. Vh. alatt és után.

Manapság pedig sok a kínai bevándorló Japánban és mivel teljesen eltérő a "kultúrájuk" a japánokétól, a japánok nagyon megvetik őket. Nem tudnak viselkedni, nagy részt ugyan olyan koszosan élnek mint nálunk, stb.

Össze sem lehet hasonlítani egy kínait egy japánnal.

2012. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

a 2. vh-ben a japánok Kína egy jó részét elfoglalták, és a legfinomabb megfogalmazás szerint is embertelen módon viselkedtek az elfoglalt területeken.


A japánok viszont erről a mai napig nem szívesen vesznek tudomást, igyekeznek elbagatellizálni (pl. volt feszültség a japán törikönyvek kapcsán, ahol ez eléggé megjelent.


Érdemes olvasgatni ezt a linket is

[link]

2012. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ezek a második világháborús beírások teljesen értelmetlenek (szerintem), mert Kína már időtlen idők óta megszáll, elnyom és sárba tipor más nemzeteket, akiknek a földjét a legtermészetesebben a sajátjának vallja (tibetiek, ujgurok, mongolok, stb...). Szóval ez inkább a "bagoly mondja verébnek" típusú viselkedés a kínaiak részéről. Van még valami konkrét oka? Nem a huszadik században találkoztak először, ezt én is tudom. Van valami konkrét történelmi esemény, ami miatt ilyen régen nem bírják egymást, vagy inkább csak a két "szomszédos nagyhatalom"-féle helyzetről van szó? A kulturális eltérés elgondolkodtató, én nem annyira ismerem a különbségeket, bár a kínaiak igénytelensége számomra sem ismeretlen és most nem a "minden kínai retkes" értelemben mondom.
2012. jún. 30. 15:21
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Olyan ez mint régen a szovjet-amerikai ellentét.

Japán kapitalista berendezkedésű állam amit elég jól csinálnak.Sikeresen érvényesítik egyszerre az egyén szabadságát és nemzeti érzést , hazafiasságot és a konzervatívabb elemeket.


Kína viszont kommunista berendezkedésű állam.És ugyebár egyik ki nem állhatja egymást.


Bár már Kína is egyre inkább eltávolodik a kommunizmustól , Japán és Kína soha nem lesznek barátok.

2012. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szóval inkább politikai ellentétről van szó, mint amilyen a nagyhatalmak között szokott lenni. Próbáltam erről beszélgetni egy fórumon egy magát Amerikában élő kínainak valló egyeddel, de nem volt sok eredménye, mert ő csak a japánokat szidta egyfolytában, és mikor részleteztem neki, a kínaiak bűnlajstromát, egyszerűen közölte, hogy őt ne oktassa ki egy kib... szóval kutyafülű gwailo és ott hagyott. Pedig érdekes lenne ezt a témát egy kínaival meg egy japánnal megvitatni. Csak az a baj, hogy se kínaiul, se japánul nem tudok, angolul meg a fene tudja, hogy melyik az aki tényleg közülük való.
2012. jún. 30. 16:40
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám, hogy ez (csak) politikai ellentét lenne. Sokkal inkább kulturális, hisz nagyon különböző az átlag japán viselkedése, illemtudása stb. egy átlag kínaiétól.

Idáig bármelyik japán ismerősömtől megkérdeztem hogy hát a japánok nem kedvelik túlzottan a kínaiakat, mindegyik rögtön kijavított, hogy: nem hogy nem kedvelik utálják őket. A miértre pedig mindig az volt az első, hogy szörnyű a viselkedésük.

Másrészt őket is zavarja a világot elárasztó kínai gagyi, mondjuk ez Japánnak ugyanúgy köszönhető mint pl. az USAnak. (gyár kitelepítések, stb.)

Persze Kína is csodálatos, gazdag kultúrával rendelkezik. Ha a kommunizmus nem rontotta volna le (ott is) az átlag ember morálját, nem tudom vajon akkor is meglenne-e ez az ellenszenv.

2012. jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

Kína 1000 körül Japán nyakára is ráült Korea mellett, és sokszáz évig gyakorlatilag kínai rendszer szerint működtek az uralkodói udvartartások és az egész közigazgatási rendszer (ha láttad a koreai sorikat, amik nálunk futottak, láthattad, hogy az udvari viselet egy az egyben a kínai volt, csak a női viseletben volt eltérés).


Aztán sok évvel később Japán elfoglalt Kínából területeket, és hát ott volt a nankingi mészárlás is. Szóval közöttük ez ilyen évezredes ellentét.

2012. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

"

Ezek a második világháborús beírások teljesen értelmetlenek (szerintem), mert Kína már időtlen idők óta megszáll, elnyom és sárba tipor más nemzeteket, akiknek a földjét a legtermészetesebben a sajátjának vallja (tibetiek, ujgurok, mongolok, stb...). "


ez a beírás teljesen értelmetlen.

Attól még, hogy Kína is meghódított más nemzeteket, attól még nem kell, hogy szeresse, amikor őket hódítják.


És itt nem szimplán arról van szó, hogy a japánok megszállták Kína egy nagy részét, hanem hogy a japán megszállás olyan embertelenségekkel járt náluk, mint Európában kb. a náciké. A japánok lényegében állatok módjára viselkedtek.

2012. júl. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!