Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebookon miért jópofiznak...

Facebookon miért jópofiznak egymással olyanok, akik az életben vagy utálják, vagy le se sz*rják egymást?

Figyelt kérdés
Nem olyan régiben regisztráltam erre a közösségi oldalra, gondoltam, néhány szeretett ismerősömmel megkönnyítheti a kapcsolattartást. Ez a fele tényleg jó, viszont jöttek a kevésbé várt jelölések, de visszaigazoltam őket is. Ezáltal bepillantást nyerhettem egy olyan csoport életébe, ahol tudom mekkora hátbatámadások mennek, mindenkinek jól meg van a véleménye a másikról, vagy csak közös légtérben szóba se áll a másikkal.. itt meg mennek a kép, bejegyzés lájkolgatások, kommentek. Ez valami fészbuk protokoll?
2011. júl. 29. 22:41
 1/7 anonim válasza:

Mert az emberek többsége kétszínű. Ez olyan, hogy x utálja y-t, de mégis odaírja a képéhez, hogy:

'Jajj dejó kép gyönyörű vagy:$:)LLL'

Ugyanez volt a többi közösségi oldalon is. Iwiwen nem tudom, azt annyira nem ismerem, de a myVIP-en is ugyanez ment/megy.

2011. júl. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egyrészt ezért jöttem le az iwiwről, mert zörnyen idegesített, hogy olyan emberek is bejelölgettek, akikkel még életemben nem találkoztam, csak esetleg volt egy közös ismerősünk. Például a volt általános iskolás osztálytársam apukája, akit életemben nem láttam, csak a név alapján jöttem rá, hogy Ő lehet. Megnéztem az adatlapját és valami 1000 ismerőse volt. Na ne.. ez már nekem is sok, hogy szire-szóra mindenkit bejelölgetünk és versenyzünk, hogy kinek több az ismerőse. (Amúgy nekem kb 40 volt, mert úgy gondoltam, hogy csak az igazi ismerőseimmel szeretném felvenni a kapcsolatot, akiktől elszakított az élet, de itt megtaláltam őket) Na szóval nem tetszett ez a divat hóbort az ismerőseim e-mail címét kiirtam, az iwiw-ről meg töröltettem magam. A facebook-ra meg nincs az az Isten, aki rávesz, hogy regisztráljak. Ha akarnak megtalálnak, bent vagyunk a telefonkönyvben.
2011. júl. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Facebook segít találni valami közös nevezőt,ami összehozza azokat,akik nem kedvelik egymást,akkor tekinthetjük a dolgot pozitívnak is.
2011. júl. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


09:31-es, de az a baj, hogy ez kétszínűség, mert tényleg olyasmi közeledésről, közös nevezőről van szó, amit az első válaszoló is írt, hogy „jaj, de szép vagy a képen!”. Aztán életben vagy ugyanúgy nem áll szóba vele, vagy még alá is tesz neki, ahogy szokott..


Számomra a másik kész dolog, hogy sokaknak van külön fotóalbuma, hogy „barátaimmal”, és oda be van hányva a céges buli, asztalon táncolós fotói, meg mikor átkarol a vadidegeneket a diszkóban.. Hihetetlen milyen mértékű képmutatás (és magamutogatás) megy.

2011. júl. 30. 11:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a háttérben, hogy élőben a beidegződések miatt nem mernek közeledni egymáshoz, pedig valójában nem is utálják egymást. A FB meg egy nagyon semleges felület, nincs akkora nyomás, mint élő mintáknál.
2011. aug. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én nálam nem szoktak ilyenek lenni.. nálam, hogyha dicséri valaki a képemet akivel nem nagyon szoktam beszélni akkor az azt jelenti hogy közelebb akar kerülni hozzám, aki meg utál az nekem nem ír ilyet és ne is írogasson..

600 ismerősöm van fészbukon, ebből kb 5 az akikkel nem találkoztam még és egyáltalán nem ismerem őket.

én úgy gondolom, hogyha valahol ez folyik amit, kedves kérdező leírt, akkor ott komoly gondok vannak bizonyos emberekkel..: //

2011. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mert az emberek kétszínűek és álnokok. Mert nem tudok sajnos de megőrjít. Szánalmas.
2011. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!