Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Népszokások

A kérdés

Honnan jön ez a '8 napig érvényes egy ünnep'?

Pl. ha valaki elfelejt venni valakinek a szülinapjára ajándékot, akkor azt mondja, hogy még 8 napig érvényes. Szerintem valamilyeik filmben vagy szappanoperában volt és megragadt. Vagy ez csak felénk \'szokás\'?

2009. júl. 18. 21:58  Privát üzenet  

A válaszok
Nem tudom,hogy honnan ered,de már nagyon régi,amikor még nem voltak filmek se nagyon.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2009. júl. 18. 22:05 Privát üzenet
Tudtommal 8 nap alatt el lehetett jutni az ország egyik feléből a másikba (középkor), tehát ennyi idő alatt meg kellett érkeznie a köszöntésnek.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2009. júl. 18. 22:30 Privát üzenet
Valójában onnan, hogy a katolikus liturgikus naptárban a nagyobb ünnepeknek (Karácsony, Húsvét, Pünkösd, régen Vízkereszt, Szt. István, Szt. János, Aprószentek, Szt. Ágnes, Szt. József, Jézus Szt. Szíve, Ker. Szt. János születése, Szt. Péter és Pál apostolok, Szt. Lőrinc, Nagyboldogasszony, Kisboldogasszony, Mindenszentek? Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának úgynevezett nyolcada van, ami azt jelenti, hogy ezeket az ünnepeket 8 napon át ünnepelték, 8 napon át az adott ünnepről szólt az istentisztelet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2009. júl. 18. 23:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ez a március 8. nőnap ünnep ma van az amerikaiaknál is, szerintem ezt is tőlük vettük át mint a Valentin napot, ez ellen nem lázadoztok, csak a Valentin nap ellen?
Miért utáljátok a Halloweent? Szerintem nagyon kedves kis ünnep.
Meddig tart az ünnep? November 3. -a az még ünnep?
Melyik ünnep tetszik jobban? A hanuka, vagy a karácsony?
Örülnétek ha több magyar ünnep lenne, mondjuk hivatalosan átvenné Magyarország Halloween ünnepét?
Október 23. -án lesz kinaipiac a józsfvárosi piacon? Vagy az ünnep rájuk is érvényes? Érdemesebb hétvégén (szombaton) menni vagy hétköznap is ugyanolyan a piac?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Népszokások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!