Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Honnan jön ez a '8 napig...

Honnan jön ez a '8 napig érvényes egy ünnep'?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki elfelejt venni valakinek a szülinapjára ajándékot, akkor azt mondja, hogy még 8 napig érvényes. Szerintem valamilyeik filmben vagy szappanoperában volt és megragadt. Vagy ez csak felénk \'szokás\'?
2009. júl. 18. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy honnan ered,de már nagyon régi,amikor még nem voltak filmek se nagyon.
2009. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Tudtommal 8 nap alatt el lehetett jutni az ország egyik feléből a másikba (középkor), tehát ennyi idő alatt meg kellett érkeznie a köszöntésnek.
2009. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valójában onnan, hogy a katolikus liturgikus naptárban a nagyobb ünnepeknek (Karácsony, Húsvét, Pünkösd, régen Vízkereszt, Szt. István, Szt. János, Aprószentek, Szt. Ágnes, Szt. József, Jézus Szt. Szíve, Ker. Szt. János születése, Szt. Péter és Pál apostolok, Szt. Lőrinc, Nagyboldogasszony, Kisboldogasszony, Mindenszentek? Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának úgynevezett nyolcada van, ami azt jelenti, hogy ezeket az ünnepeket 8 napon át ünnepelték, 8 napon át az adott ünnepről szólt az istentisztelet.
2009. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 neupetermann válasza:
Szerintem még ősibb dolog lehet: pl a súlyos testi sértés - könnyű testi sértés határa is nyolc nap
2022. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as:

Az én családomban sok a látványosan katolikus, én is jártam hittanra a Kádár-rendszerben, de erre nem emlékszem, nem tudom, mennyire volt közismert.


Szerintem a rendszerváltás előtt a vásárolt tartós fogyasztási cikket (pl. ruhát), ha nem volt hibás, 8 napon belül lehetett a blokk bemutatásával visszacserélni, és ez a boltokban ki is volt írva.

2022. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!