Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért utáljátok a Halloweent?...

Miért utáljátok a Halloweent? Szerintem nagyon kedves kis ünnep.

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon tapasztalom főként hogy nem szimpatizálnak ezzel az ünneppel , pedig szerintem nagyon szép ünnep és attól mert nem magyar szokás attól még lehet szép .Igazából a karácsonyfa állítás sem magyar eredetű ,a halottak napja sem magyar eredetű szokás és még sorolhatnám.Sőt a hamburger sem amerikai étel.Attól mert az angolszász országokban előbb tartottak Halloweent és Magyarországra csak ilyen későn kezd elterjedni arról nem tehetünk , ha olyan régóta jelen lenne itt is akkor nem lenne furcsa.A gyerekek is nagyon szeretik a Halloweent de persze a halottak napja is megmarad ünnepnek nem fog elveszi sosem.

2011. okt. 30. 20:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
42%
Idegen a mi /európai/ kultúránktól. A halottak napjából nálunk nem szoktak hülye vicceket csinálni és bohóckodni.
2011. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

Nekem speckón az a bajom vele, hogy remekül bejött, és ez se szól másról, csak arról, hogy vásárolj, költs, fogyassz.


Persze, nem kell benne részt venni. Mond meg a gyerekednek, hogy amíg az összes osztálytársa költi a pénzt a halloween-re, addig nektek nincs rá pénzetek, mond meg neki, hogy nem tudsz jelmezt venni (amit csinálsz, az nem jó, mert béna).


Mindenhonnan ömlik, hogy vásárolj, herdálj, öld a pénzt fölösleges cuccokba. Bőven elég gusztustalan, hogy a karácsony is, ami egy szép ünnep volna, egy hányingerkeltő ajándékvadászattá degradálódott, ahol több az ideges ember, mint bármikor máskor.


Megjött a Valentin nap is, ami szintúgy nem szól másról, csak arról, hogy vegyél csokit, virágot, költsél.


Nincs semmi bajom ezekkel az ünnepekkel, mint ahogy a karácsonnyal, halloweennel, Valentin nappal, húsvéttal és bármi mással, csak egyszerűen annyira teletömik az emberek fejét azzal, hogy ezek az ünnepek teljesen egyenlőek azzal, hogy költekezz, hogy elfog a rosszullét, amikor egy újabb pénztárcaszűkítést akarnak a nyakunkba varrni.


Pláne, amikor semmi, de semmi szükség nincs rá.

2011. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a halloweenal semmi bajom nincsen, csak én ugye nem abba a világban nőttem fel ahol még népszerű volt ez az ünnep, most hogy így néhány éve bejött az 1 dolog, én nem tartok ilyen bulikat, mert nem látom értelmét, nem utálom és aki ünnepli ezt annak szíve joga ha ez boldoggá teszi csinálja. De ebbe az országba ez nem annyira ismert ünnep mint az amcsiknál vagy bárhol máshol, itt egy jó baráti társaságon belül simán meglehetne tartani.
2011. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 NecroGeron válasza:
45%
Szia ! Szerintem a legtöbb ember ilyenkor inkább az elhunyt ismerősökre, rokonokra gondol, mint Halloweent tart. Pedig ideje lenne nekik rájönni, hogy Halottak napja november 1. van és Halloween pedig okt. 31. Megérteném, ha egy napon lenne a 2 és azért nem tartanák, de ez két külön nap. És szerintem ideje lenne Magyarországnak is valami Vicces, Kedves , Szórakoztató ünnepet tartani mint például HALLOWEEN !!!!
2011. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Halloween a halottak napja előtti nap , attól ugyanúgy kimennek a temetőbe az emberek hogy Halloweeneznek.
2011. okt. 30. 20:59
 6/35 A kérdező kommentje:

ecroGeron válasza:


"Szia ! Szerintem a legtöbb ember ilyenkor inkább az elhunyt ismerősökre, rokonokra gondol, mint Halloweent tart. Pedig ideje lenne nekik rájönni, hogy Halottak napja november 1. van és Halloween pedig okt. 31. Megérteném, ha egy napon lenne a 2 és azért nem tartanák, de ez két külön nap. És szerintem ideje lenne Magyarországnak is valami Vicces, Kedves , Szórakoztató ünnepet tartani mint például HALLOWEEN !!!!"


Teljesen egyet értek!Attól ugyanúgy emlékezik mindenki az elhunyt szeretteire ebben semmit nem befolyásol a halloween!

2011. okt. 30. 21:00
 7/35 anonim ***** válasza:
42%

Én személy szerint azért nem vagyok oda a halloweenért mert nálunk a halottak napja létezik.Halottak napján én nem tudok maskarába bújva bulizni menni,hanem a szokásoknak megfelelően kimegyünk a temetőbe a régi halottainkhoz,és lerójuk a tiszteletünket.Majd a család összejön és beszélgetünk,nosztalgiázunk..

De nem csak ezért nem szeretem a halloweent,hanem azért mert az egész tényleg csak egy majmolás,és mi minden hülyeséget átveszünk..De kérdezlek téged..Melyik ország vette a busójárást,vagy a húsvéti locsolkodást??Nem kell mindent majmolni szerintem,mert idővel minden elvész ami a magyaroknak szép és jó volt..

(egyébként Angliában élek,és itt kint sincs annyira elterjedve a halloween mulatság,..inkább amerikai szokás..)

Még valamit.Amúgy engem az nem érdekel,hoyg mások mennyire oda vannak érte.Megtehetik,az ő döntésük...De ha otthon vagyok halottak napján akkor hozzám senki ne kopogjon be cukorkáért..

2011. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
A HALLOWEEN OKTÓBER 31! Nem helyettesíti a halottak napját.
2011. okt. 30. 21:05
 9/35 anonim ***** válasza:
71%

A Hálaadás is nagyon kedves kis ünnep, alig várom, hogy azt is megtartsuk, pulykástól, áfonyaszószostól, indiánostól.

De tényleg!


Azon csodálkozom csupán, hogy oda-vissza nem működik, pl. az amcsi kölykök nem járnak húsvét hétfőn locsolkodni, a lányok nem festegetnek tojást, pedig az is egy kedves kis ünnep.

Egyetértek az előttem szólóval, ez is csak a pénzről meg a fogyasztásról szól, annyit fűznék hozzá, ha nem látnák a gyerekek ilyenkor a tévében, töményen ömlesztve, hogy zsákszámra lehet kapni a cukrot meg a csokit, ők se akarnák csinálni.


Érdekes, egyébként Márton napi hagyományőrzésre alig-alig van példa. Pedig jó buli saját gyártású mécsesekkel vonulászni a sötétben, meg libás figurákat tenni az ablakba. Csak nincs miatta árudömping a szupermarketben.

2011. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
58%

kérdező, rátapintottál a lényegre. sok ember azt hiszi, hogy a halloween és a halottak napja egyszerre van, pedig nem. plusz az már a jó magyar mentalitásból adódik, hogy semmit sem tudunk vidáman fogadni,

sok ember jobban érzi magát, ha egy sír végében nyelheti a könnyeit, mintha szórakozna egy jót.


szerintem ha azok a szeretteink, akik odaát vannak, látnak minket, akkor nem kívánnák azt tőlünk, hogy egy napon keresztül teljesen búvalb-szottak legyünk, sírjunk értük, stb. ha én meghalnék, inkább akarnám azt, h a rokonaim, ismerőseim jól érezzék magukat akkor is, amik rám kell emlékezniük, mert nekem többet jelentene.


a temetőbe elmenni, virágot vinni, mécsest gyújtani meg így is lehet, nem feltétlenül kell bánattal emlékezni az emberekre, csak vannak olyan konzervatív és begyepesedett emberek, akik alapból mindent elvetnek, amihez nincsenek hozzászokva.

2011. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!