Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kinek szól a Sziget Fesztivál?

Kinek szól a Sziget Fesztivál?

Figyelt kérdés
Én úgy láttam kívülről, hogy szinte csak külföldiek mennek oda. Aztán megkérdeztem egy bent dolgozót, és ő is azt mondta, hogy szerinte 80 % lehetett a külföldi látogatók aránya. Az elképesztő árakat a magyarok már nem tudják megfizetni. Nem furcsa ez? Közben meg a főváros, a Kormány és az a Tarlós, aki pár éve még be akarta tiltani, most lelkesen támogatják a rendezvényt. Kirakták hozzá a fővárosi zászlókat, a kormány csökkentette az ilyen fesztiválok áfáját, bár ettől a belépési díj nem csökkent...

2012. aug. 14. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen: pénz beszél, kutya ugat.

Amí a magyar vendégek nem fogják tudni megfizetni a belépőjegyet (az még csak a jéghegy csúcsa egyébként, mert a szigeten belül enni-inni még drágább ), addig a jómódú külföldi fiatalok lesznek a célcsoport. Ez a fesztivál (A Sound és a Volt is) egy pénzkereset a szervezőknek, semmi több.

2012. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az előzőnek, csak annyit fűznék hozzá, hogy idén jóval több magyar volt a féláras kedvezmény miatt. Tényleg nagyon sokan voltak idén kint pont emiatt. Amúgy én évek óta a Meex Diákkedvezménnyel veszek féláras jegyet, így egészen korrekt a belépő.. :) az evés-ivás meg félig meddig megoldható, mert közel lakom és hazajárok! :)
2012. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én nem állítom, hogy a Sziget olcsó volna, de megérthető, hogy ennyibe kerül, hiszen elég ismert zenekarokat kell kifizetniük. Azért senkit nem hibáztatok, mert pénzt akar keresni. Nem szép dolog, hogy tényleg ilyen lett, de hát ez van. Én minden évben hallok kint magyar szót azért. Az evésről-ivásról egyébként: ha nem ragaszkodsz az alkoholhoz, akár ingyen is megoldhatod. Tekintve, hogy beengednek ételt is, italt is (én előtte pékségben vásároltam be), akár nem is kell venned kaját a szigeten. Mondjuk ital nélkül addig nem fogod kibírni (és nyilván nem mész be 6 liter üdítővel, de egy fél litert beengednek).
2013. júl. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ami szemétség az az, hogy szigetes kártyával kell fizetni, azaz pénzt raksz rá, és ott bent lehúzzák a boltokban. csak éppen nem pont annyit fogsz elkölteni, ahnem marad rajta. Amit visszaadnak, de sokan inkább lemondanak róla, mint hogy kiálljáka sort.
2013. júl. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na még ez is!
2013. júl. 23. 07:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó, de most az utolsó üzenetre reagáltál, de előtte azért én védtem a szigetet, arra nem mondtál semmit.
2013. júl. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, mert tudomásul vettem. Nem éreztem egyébként a megjegyzést a sziget védelmének, én meg nem is támadtam. Csak elmerengtem egy szerintem szomorú jelenségen.
2013. júl. 25. 16:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Rendben, értem, csak sokat szidják.
2013. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!