Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » "Ha egy magyar ember utánad...

"Ha egy magyar ember utánad megy be a forgóajtón, akkor is előtted fog kijönni. " /amerikai közmondás/ Ezt így kell érteni?

Figyelt kérdés
Ennek a közmondásnak az az alapja, hogy a magyar mindig győzni akar és mindent megtesz érte.?
2012. aug. 21. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Inább az eredeti közmondást linkeld be. De elméletben azt jelenti, hogy lehet neked van igazad " te jössz ki előbb a forgóajtóból", de az ő szemszögéből meg "ő jön ki előbb" vagyis csak neki lehet igaza és ezt nem hajlandó belátni.

Nem kell ennyire ráakadni erre a magyar ember ilyen meg olyan dologra, nem csak itt élnek makacs, korlátolt emberek.

2012. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább azt fejezi ki, hogy a magyar ember csakazértis, csökönyösen átgázol rajtad.
2012. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akartam megint lehúzni a magyar embereket és sem bírom azokat, akik mindig a rosszat látják és még ilyenkor saját magukat fikázzák. Pl. második, te ismagyar vegy nem?
2012. aug. 21. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, magyar vagyok, de ettől még nem leszek elfogult a népemmel szemben. Ezek a külföldön használt megállapítások nem véletlenül születtek meg.
2012. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább azt jelenti,hogy bunkók.Meg átgázolnak mindenkin.
2014. jún. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!