Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mik a különbségek az amerikai...

Mik a különbségek az amerikai és az európai ember között?

Figyelt kérdés
Illetve miben különbözik az élete a miénktől!
2012. aug. 4. 02:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg ha még bőven kifejtenéd, úgy könnyebben és részletesebben tudnék/tudnánk válaszolni!

De lényeges különbség nincs.

2012. aug. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Az egyik nagyjából akkor kel, amikor a másik lefekszik.
2012. aug. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha életvitelre gondolsz, akkor én egy jellegzetességet tudok. Ők nem olyan helyhez kötöttek, mint mi. Egy magyar ember számára általában a lakás nagyon fontos. Sokat spórol rá, akár hitelt is felvesz, hogy megvehesse. Ezzel szemben az amerikaiak (és szerintem azért más külföldiek is) sokkal rugalmasabbak, ők inkább bérlik a lakásokat, ha jól tudom, és ha jön egy jobb munka ajánlat vagy valami, sokkal könnyebben tovább állnak. Én magam nem élek ott, így nem tudom, de talán emiatt az ottani kapcsolatok sem olyan mélyek, mint mondjuk itt. Az íreknél pölö úgy van, hogy sokkal több "barátság" van az emberek között, viszont azok sokkal felszínesebbek, nem olyan mélyek, mint a magyarnak a kevés, de igazi barát.

Ja és még annyi ugrott be az amerikai életvitelről, hogy nekik a távolság sem számít annyira, pl. az ingázók van, hogy száz kilométer vagy nagyobb távolságból utaznak be a munkahelyükre és vissza, minden nap.

2012. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem.. köszi!
2012. aug. 8. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!