Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy amerikai...

Miért van az, hogy amerikai filmekben az átlagos helyzetű szereplők is szinte szórják a pénzt?

Figyelt kérdés

Például vesznek egy kávét, sütit, de egy korty/falat után otthagyják, vagy idegen büfében meg sem várják a pincért, csak otthagynak pár dolcsit, mintha fejből tudnák, ott mi mennyibe kerül. Taxi tarifából nagyon ritkán kérnek vissza, és boltban is sokszor vesznek olyan dolgokat, ami csak megtetszik nekik, és nagyon ritkán nézik az árát.


Szóval ez csak a filmekben van így, vagy tényleg ennyire nem számolják a kis címleteket?



2012. szept. 17. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

a filmekben sosem eszik meg a kajákat!

A taxi meg nem olyan drága, mint nálunk.

Ja, és ez csak film, ahol a szereplők sminkelve, kirúzsozva kelnek és sosem fürdenek szex után, csak magukra kapnak valamit és mennek dolgozni.

2012. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Filmekben megmondom sosem figyeltem még meg ezeket!

De az való igaz jobban élnek legkissebb minimálbér amit bárki kaphat 10 dollár kb 2200ft óránként szakmunkás 40-60 dollár óránként. Az adók is kevesebbek kanadában 12%.

Műszaki cikkek ára alacsonyabb élelmiszerárak ugyanolyan szinten mint M.O-on. üzemanyag árak valamivel kevesebb mint a fele

átlagos a családokban 2-3 személy autó 6 évesnél öregebb kimondottan ritka.

Ugyhogy igen nekik könnyebb nagyvonalúskodni

2012. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Igen ezt én is megfigyeltem.Mintha az átlag embereknek sem lennének filléres hétköznapi gondjaik.Mindenki kocsival jár és éttermekben kajálnak napi szinten.Nem láttam még olyan filmet amiben ne lett volna mit enniük vagy hasonló gondokkal küszködtek volna.
2012. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
mert film. a filmekben nem szokás az ország negativ oldalát mutatni.. nézzéek meg a magyar filmeket, abban is jólétet mutatnak, pedig tudjuk mi a helyzet...
2012. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Értem, szóval akkor azért ott is vannak bőven, akik megnézik, mire mennyit adnak ki. De a nagy átlag ezek szerint nem számolja az aprópénzt?
2012. szept. 17. 15:24
 6/18 anonim ***** válasza:

a film az többnyire nem a valóság, most nézem az Életképeket, szerinted mindenki naponta csini ruhában, belőtt hajjal mászkál? A sminkről nem is beszélve.

Amerika meg egy bazi nagy kontinens, van ott mindenféle anyagi helyzetű ember, de az nem izgi, ha otthon főzőcskéznek valami snassz kaját. A filmekben egyébként sem mutatnak mindent, lehet, sokszor járnak taxin vagy étterembe is sokat mennek, de nem minden nap, ahogy pl. biztos mennek vécére is, de azt sem mutatják.

2012. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Unalmas is lenne, senki nem akarja ugyanazt nézni a filmen, amit amúgy is lát. Nem kezdődhez úgy egy James Bond film, hogy "Jó reggelt, Miss Moneypenny, ugye senki nincs a WC-n?", távozik egy újsággal, és öt percig Moneypenny-t nézzük, ahogy reszeli a körmét. :)


De én konkrétan a 1-5 dolcsis címletek szórásán csodálkozok.

2012. szept. 18. 09:19
 8/18 Ian Catman ***** válasza:
100%

Azért mert 1) amerikaiak, és 2) FILMEK.

A kocsi ajtót sem csukják be...(dehogynem, nagyon is gondosan, éltem ott.)Sosem köszönnek, köszönés nélkül teszik le a telefont, stb...értékes forgatókönyv időt venne el, ennyi. Fele sem igaz.

Ezen kívül az amerikai filmek "találták fel" az L-alakú takarót is, ami szeretkezés után érdekes módon a férfinak mindig a derekáig, a nőknek a vállukig ér....

2012. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"az amerikai filmek "találták fel" az L-alakú takarót"


Tényleg! :DD

2012. szept. 18. 15:37
 10/18 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 18. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!