Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire elfogadott a férfiak alkoholizmusa, kocsmázása?

Figyelt kérdés
Tök természetesnek veszi mindenki, pedig korántsem az.
2012. júl. 10. 15:15
1 2 3
 1/22 eNerdzsy ***** válasza:

Nem nevezném elfogadottnak, inkább egy szükséges rossz amivel együtt kell élni.

Ez nem csak itthon gond!

2012. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Mert segg hülyék tömege lakik ebben az országban !
2012. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Mert így alakult ki. De nem a férfiak alkoholizálása az elfogadott, hanem általánosságban véve az alkohol fogyasztás. Míg a férfiak a kocsmában, addig a nők otthon stikában…


Persze lehetne ezt kulturáltan is csinálni, limitált fogyasztással, de hát ezt még tanulnia kell a magyaroknak…

2012. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Az én szememben egyáltalán nem elfogadott, sőt szégyen. Ha Te is így gondolod, miért foglalkozol mással? Hiszen így is a társadalmi elvárások zöme hülyeség és logikátlan. Ennyi.
2012. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Németországban 16 éves koruk óta fogyaszthatnak sört.18 éves kortól meg bármilyen alkoholt.
2012. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ne keverjük össze a kulturált, vagy az alkalmi italfogyasztást az alkoholizmussal, meg azzal, amikor a pasi a fele fizetését a kocsmába hordja!
2012. júl. 10. 17:47
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem mindenki veszi természetesnek, csak az alkeszok.

Azért alakult ki szerintem itt, mert az embereknek nincs pénzük a normál szórakozásra.

Bár lehet, hogy ez csak ürügy. Az én párom is szegény, mégsem piál.

2012. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hát ja, az alkeszok elfogadják.:) Mert mi számít normális szórakozásnak? Ez nem pénzkérdés.. Sok esetben egyszerűen csak nem ismernek más kikapcsolódási módot.:( Gondoljuk el - faluhelyen elég zárt világ van, kezdetektől azt látja, hogy munka után de jó is a kocsma, amikor meg már meg lenne kínálva új, más lehetőségekkel nem is veszi lehetőségszámba őket, mert beteríti az egész látóterét a pia. Falut az elzártása miatt említem itt, nem feélreértelmezni! Lényeg, hogy elég primitív szórakozási mód ez, nagyon jól lemérhető állításom, ha mondjuk elkezdtek zenét hallgatni. Teljesen más a kettő, utóbbi tartalmasabb.
2012. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A férfiak alkoholizmusa nem elfogadott sehol. Az alkalmi alkoholfogyasztás az elfogadott. (Mint minden nyugati osrzágban)


:)

2012. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki veszi természetesnek, nálunk a családban meg az ismerőseink között ez egyáltalán nem elfogadott. Persze egy kevés alkohol, pl. egy sör az igen, de az alkoholizmus nem.
2012. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!