Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az elmúlt hetek, hónapok...

Az elmúlt hetek, hónapok brutális gyilkosságai kapcsán miért nem merül fel a "magyarbűnözés" fogalma?

Figyelt kérdés
A Sporoni lőtéri gyilkosok,a Kulcsi családírtó,H.T.Mihály a saját gyermekét fejbe lövő apa,a kamionos prostigyilkos valamint S.Márk az egyetemi gyilkos kapcsán miért nem hangsúlyozzák ki az elkövetők nem cigány származását mint ellenkező esetben például P.László a rendőrpszichológusnő gyilkosa esetén a cigány származást?

2012. okt. 2. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Azért mert ez Magyarország ha nem tetszik valami lehet húzni vissza indiába örüljetek hogy valaki befogadott benneteket,ha meg a liberális fajtából való vagy akkor izrael oda lehet menni
2012. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Írod ezt úgy,hogy a saját származásoddal sem vagy tisztában.
2012. okt. 2. 12:22
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Engem nem érdekel hoy Szellő István meg Antónia, mit mond a Híradóban.

Magam is eltudom dönteni ki a cigány elkövető és ki a magyar. Nem kell ehhez média, mert attól hülyék az emberek

20/F

2012. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk azért, mert még mindig kevesebb magyar gyilkol az össznépességhez képest, lop, stb, mint cigány?

Gyere egyszer velem végig, ahol lakom, rögtön a magyar gyilkosok is barátságos kiskutyáknak fognak tűnni...

2012. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A társadalomban a cigány származásúak aránya kb. 12 %.


A börtönökben a cigány származásúak aránya kb. 90 %.


Én nem szeretek politizálni, de ezen azért el szoktam gondolkozni.

2012. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
a vagyonelleni bűncselekmények számát tekintve minden bizonnyal magasabb a cigány elkövetők száma a lélekszámukhoz arányosan viszonyítva de hogy több gyilkos lenne köztük ezt azért erősen kétlem.A börtönök lakóinak 90 százaléka cigány statisztikát pedig ki mikor és hol mutatta ki?Milyen hivatalos felmérésre támaszkodsz?Vagy csak a hasadra ütöttél és mondtál egy számot?Itt most nem az a lényeg,hogy milyenek a cigányok mert a társadalmi integrálódásuk valóban teljes csőd és a nagy általánosságban a köztudatban lévő sztereotípiák jó része még igaz is hanem,hogy miért tesz különbséget a közvélemény gyilkos és gyilkos között?Az áldozatok szempontjából teljesen mindegy milyen származású az elkövető.A hozzátartozók fájdalma és vesztesége nem lesz kissebb ha nem cigány az elkövető(Nem hinném,hogy van olyan aki úgy állna hozzá,hogy:Agyonszúrták a lányom de legalább nem cigány tette)Erre szerettem volna rávilágítani.
2012. okt. 2. 13:31
 7/15 anonim ***** válasza:

"Milyen hivatalos felmérésre támaszkodsz?Vagy csak a hasadra ütöttél és mondtál egy számot?"


Sajnos volt lehetőségem megtapasztalni.

Hitelesebb vagyok, hidd el, mint sok média.

2012. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kommented összes többi szavával egyetértek.
2012. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Egyet értek veled kedves kérdező.Épp a minap említettem a páromnak ugyan ezt.De bezzeg,ha egy cigány csinál vmit,akkor egyből megy a világra szóló háború.Nem tudunk mit tenni sajnos.
2012. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mustafa33 ***** válasza:
Akkor mond, ha már te is néztél farkasszemet cigányal aki épen emeli rád a fejszéjét.
2012. okt. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!