Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul hogy van az hogy "ki...

Angolul hogy van az hogy "ki mondta hogy---? " nem nagyon tanultuk ezeket az elmúlt 10 évben. Azt írtam hogy "who say that come whit tank? ", annyit mondott h úgy beszélek mint egy ősember :D

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 22:07
 1/8 anonim válasza:
ki mondta hogy... - who SAID that....
2012. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, who said that, de nem értem, mit akarsz azzal a whit tank-kel. mi van? ez így értelmetlen.
2012. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vree ***** válasza:

Hát ja, mivel a "say" az alapeset is, nem csak a rövid idejű alak, ezért ez kb. úgy hangzik mintha azt mondanád "Ki mondani, hogy jönni (akármi)?"


Tanuld meg egyrészt a múlt időt (-d/-ed, ha egyszerű akarsz lenni) másrészt jelen időben egyes szám harmadik személnyben az -s ragot (Who says that...)

2012. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
loloztam es mondtadk hogy mi 3 tankal vagyunk vagyunk ok meg nem es azt akartam mondani hogy ki mondta h ne tankal gyere?
2012. jún. 4. 22:28
 5/8 Vree ***** válasza:
Te, én magyarul se értelek :D
2012. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
akkor: who asked you to come with a tank? lett volna a helyes. Ahogy kérdezted az kb az orosz színvonal alja :)
2012. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na szóval, most akkor azt kell kérdezni, hogy ki mondta, hogy ne tankkal gyertek? vagy hogy ki mondta, hoy tankkal gyertek? előbb magyarul tanulj meg...egyébként, előbbi: who said that you shouldn't come with a tank (már hogy tankkal? hoztok egyet, vagy azzal jöttök? mert utóbbi esetben inkább in.) utóbbi eset? who said that you should come with/in a tank.
2012. jún. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na játszottam én a gyerek magyarázott angolul persze hogy mi az már hogy 1 támogató ellen megyünk 3 tankal ami azt takarja hogy szimpla ütésben erősebb és jobb a védelme, és erre azt mondtam hogy "ki mondta hogy ne tankkal gyere?"
2012. jún. 5. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!