Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányok (elég nagy része)...

A cigányok (elég nagy része) miért érez késztetést arra, hogy pl. buszokon fülhallagtó nélkül hallgassa a "hejjromálé" című színvonalas számot úgy, hogy mindenki hallja?

Figyelt kérdés

2012. okt. 19. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert tojnak a közösségi illemszabályokra.
2012. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 yuda ***** válasza:
100%

Diplomatikusan válaszolok:

-mert szerintük az űberkirály és ők pedig azt nem értik, hogy létezik élő ember, aki nem úgy lelkesedik ezért, mint ők.

-mert egészen más a kultúrájuk. Ez persze nem csak ebből látszik, de ebből is. Nem akarok sok mindent felsorolni, de lényeges különbségek vannak...pl. öltözködés, viselkedés...hanghordozás, stílus....


Nagyon fontos és megjegyzem, mert mint elején írtam, hogy diplomatikus szeretnék lenni, hogy sok eltérés nem feltétlenül rossz, hanem nevezzük inkább másnak. Egyszerűen más. Ezt nehéz megérteni egy más kultúrában élőnek.

2012. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, hogy itt mindig úgy merül fel ez a téma, mintha ez csak a cigányok szokása lenne. Lehet, hogy én lakom fura helyen, de itt ezt minden suttyó csinálja, bőrszínre való tekintet nélkül.

Egyébként véleményem szerint azért, mert szerintük ők így menők, és ezt mindenkinek a tudtára kívánják adni, illetve marhára meg sem fordul a fejükben, hogy ez bárkit zavarhat, vagy ha igen, akkor pont ez a cél.

2012. okt. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Feltűnősködésből, menősködésből teszik. Én sem szeretem az ilyesmit, mintha csak ők utaznának a járművön, de ez van. Próbálj csak rájuk szólni, hogy vegyék le a hangerőt...
2012. okt. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4%
Engem meg az érdekelne, hogy a fülhallgatóval zenét hallgatók nagy része miért hallgatja olyan baromi hangosan a zenét, hogy ha két üléssel előtte ülök, akkor is tisztán ki tudom venni még a szöveget is? Múltkor pontosan hallottam, hogy egy csaj éppen melyik Lady Gaga számot hallotta. Az mondjuk még ok, mert szeretem, de sajnos legtöbbször olyan zenét hallok, ami irritál. (pl rock vagy valami gépzenei dübörgés) Akkor már inkább a hejjromalé, bár az sem tetszik, de amikor a hangszóróból kiszűrődő dübörgő, recsegő "zenét" hallom, olyan mintha kínoznának.
2012. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ilyet tapasztalok, először megkérem szépen, hogy hagyja abba, ha nem teszi, akkor megkérem "nem szépen" is. :)
2012. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként fel van tüntetve a járműveken, hogy hangosan zenét hallgatni tilos / ott van az áthúzott rádió piktogramja /.
2012. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Én eddig csak a cigányoknál tapasztaltam ilyet.

Múltkor odamentem egy ilyenhez , megkérdezte , hogy miért zavar engem , ha mást nem ? Ha zavar, menjek a busz végébe...(ez volt a válasza rá)

2012. okt. 20. 17:16
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el edzeni keményen, és akkor az ilyen szitukban te küldöd majd hátra a retek cigányt, nem ő téged.
2012. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gepzene ***** válasza:
55%
Simán csak trollkodásból csinálják.
2012. okt. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!