Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarokat miért utálja...

A magyarokat miért utálja ennyire sok nép/ország?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak azt hallom, hogy Romániában megvertek egy magyart, mert magyarul beszélt, Ausztriában kitették egy boltba, hogy "Magyarok, kérem ne lopjatok!", és még valahol máshonnan pedig azt hallottam, hogy csak azért, mert egy autó magyar rendszámos volt, megdobálták és összekarcolták. És még számtalan ilyet hallok, hogy a németek így utálják a magyarokat, a franciák pedig amúgy...(egy Magyarországon élő német ismerősöm mondta, hogy Németországban se szeretik a magyarokat, megkérdeztem, hogy miért nem, erre pedig természetesen "nem tudom" volt a válasz.)

Vagy csak én tudom rosszul ezt, és igazából különösebb bajuk nincs másoknak a magyarokkal, mert eddig mindig csak negatív dolgokat hallottam...:(

Vagy esetleg a mostani miniszterelnököt azonosítják a magyarokkal?


Nektek mi a véleményetek?


2012. okt. 22. 13:35
 1/6 TheMizery válasza:
azota miota befoglaltak az oseink a karpat medencet. az ö tori oraikon azt halgatjak, h fosztogato, noket rabolo nomad nep stb.. vagyunk. ja meg a ciganyok miatt.
2012. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kameko-san ***** válasza:

Ezt nehéz megmondani. Erről egy külföldinek (mondjuk németnek, de olyannak, aki kint is lakik) kéne beszélnie. Talán lehet valami összefüggés a politikusainkkal és sok helyen hallottam, hogy a cigányok miatt is.

De úgy hallottam, hogy csak Európában (csak bizonyos részein) megy ez az utálkozás, máshol nem, szóval ne aggódj emitt :)

De én több olyat hallottam, hogy egész Európa rajtunk röhög... (gondolom érted, hogy miért)

2012. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

főleg a környező országokban utálnak minket. ők egyszer csak megkapták a mi földünket, sok magyarral együtt. valahol ők is érzik, hogy ez nem volt jogos. ezért nekik, hogy a saját magukkal kapcsolatos jó véleményüket fenn tudják tartani, bennünket le kell nézniük: "mi megérdemeltük, mert mi rosszabbak vagyunk náluk", stb. ezt a pszichológia így hívja: kognitív disszonancia, nézz utána a fogalomnak.


az osztrákok több okból néznek le minket: 1. el tudom képzelni, hogy magyar állampolgárok sajnos tényleg loptak az osztrák üzletekből. én magam láttam sajnos (más külföldi országban) több példát arra, hogy magyarok eltulajdonítottak valamit, amit nem őriztek, vagy ami nem volt leláncolva. ami le van láncolva, azt nem bántják, csak azt, ami nincs. úgy veszik, hogy azt "találták". tehát nincs meg sokakban az alapvető intelligencia, hogy ne vegye el, ami nem az övé, vagy ami úgymond senkié. egyébként diplomás emberekről beszélek.

2. történelmi okokból: mikor még egy királyság voltunk, akkor mi voltunk az alárendelt fél. ez gondolom, megmaradt a gondolkodásukban, most is alárendeltebbnek gondolnak minket.

2012. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Ne aggódj Európában majdnem mindenki utál mindenkit. A németek minden kelet-európait utálnak nem csak a magyarokat.

A németeket viszont az osztrákok nem szeretik. Keresztapám született német, ő mesélte.

2012. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 molotov64 válasza:
100%
Főképp a környező országokban utálják a magyarokat, kb úgy, mint ahogy a rabló, vagy tolvaj utálja az áldozatát. A franciák sajnos sötétek, mint az éjszaka, ezen talán csak a beképzeltségük tesz túl. (persze tisztelet a kivételnek) Emlékszem a 80-as évek végén készítettek egy felmérést párizsi egyetemisták(!) között. A többség azt gondolta Magyarországról, hogy feketék lakják, és nem utazhatnak külföldre. De ők az angolokat jobban utálják, mint minket. A németek nem utálnak, inkább lenéznek, úgy mint az osztrákok. Mi megmaradtunk nekik "ostblock"-nak.
2012. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem a 80-as évek végén készítettek egy felmérést párizsi egyetemisták(!) között. A többség azt gondolta Magyarországról, hogy feketék lakják


Ezt különösen mulatságos most olvasni, amikor Franciaország már teljesen besötétedett. Elég megnézni a futballcsapatukat. A természetes az lenne, ha egy európai, "elvileg" fehér ország fehér emberekkel képviselteti magát.

Remélem, senki nem érti félre. Ez pontosan ugyanolyan, mint ha a nigériai focicsapat állna fehérekből. Az is ugyanolyan nevetséges lenne.

2012. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!