Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Létezik olyan, hogy az egy...

Létezik olyan, hogy az egy városon belül élő emberek hasonlóak? Vagy mik ezek az általánosítások, hogy pl a pestiek bunkóak, a szegediek udvariasak, stb? Hogy alakulhat ki ez, mi szabja meg?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Naná. A tapasztalat alakítja ki ezt a karakterológiát. Részletesen is leírom, mindegyik igaz: A pestiek büdösek és patkányarcúak, a Miskolciak répafejűek és zsiráfürülékre emlékeztető szaguk van, a Győriek homokosok és elefántfüleik vannak, a Pécsiek vakondra hasonlítanak és alkoholos tampont dugnak a végbélnyílásukba, a Kecskemétieknek kicsi a péniszük és takonyfejük van.
2012. okt. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van igazság alapja. Én budapesti vagyok, így van alkalmam megtapasztalni azt, hogy az a sztereotípia, hogy a pestiek bunkók, nem alaptalan. Amikor elutazunk valahová, mindig döbbenten tapasztalom, hogy ott milyen kedvesek az emberek - ahhoz képest, amihez itthon hozzászoktam.

A pestiek bunkó volta szerintem onnan ered, hogy zsúfoltság van és többnyire sietnek az emberek. A sok egymás hegyén-hátán siető különféle ember pedig türelmetlenséget, feszültséget, idegességet, bunkóságot eredményez.

2012. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez egyéntől függ én Miskolci vagyok de találkoztam már nagyon kedves Pestivel vagy nagyon bunkó Debrecenivel. Tapasztalatom az, hogy nincs olyan hogy bunkó Pesti vagy udvarias Szegedi az embereknek mindenhol ugyan olyanok csak mint azt már előttem is kifejtették Pesten zsúfoltság van és nincs senkinek kedve és ideje állandóan bocsánatot kérni ha rálép valakinek a lábára.
2012. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!