Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A skótoknál mik a népszokások?...

A skótoknál mik a népszokások? Többi lent

Figyelt kérdés
A sulinkban népek farsangja lesz és mi skóciát húztuk. Mit lehetne egy 3-4 perces előadásba sűríteni? táncra gondoltam, de az nem mehet 4 percig bealszik a közönség...légyszi segítsetek! köszönöm!

2013. jan. 4. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Googleval összekaptál?

[link]

2013. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jó tudom hogy van google de én konkrétumokra gondoltam:)
2013. jan. 4. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiltet hordanak. Meg jó pia a Famous Grouse.


A Csövön tényleg lehet jó videókat találni, de a Google is sokat segít. Szerintem több segítséget találsz ott, ha angolul keresel rá a skót népszokásokra.

2013. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én voltam Skóciában, és talán nem népszokások, de amik eltértek a magyar szokástól azok ezek:

-karácsonykor az ajándékot már december elején a fa alá teszik, de csak 25.én bontják ki (nem bírnám ki :D)

-isszák a levest, pohárkában adják, néhány kisboltban napi levesmenü van

-teába nem tesznek cukrot, citromot, még talán tejet sem

-ha nyáron egyszer napsütéses idő van, a tengerparti városkákban élő emberek kimennek grillezni a tengerpartra, a merészebbek még fürdenek is

Hirtelen ennyi jutott eszembe

2013. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. jan. 19. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!