Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miket tudtok erről írni?

Roland.csoki kérdése:

Miket tudtok erről írni?

Figyelt kérdés

Az athéni demokrácia kialakulásáról szeretném ha írnátok...

mit kell róla tudni stb.


előre is köszönöm.



2013. jan. 5. 17:54
 1/3 anonim válasza:
szerintem ez elmond mindent.: [link]
2013. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az tetszett a legjobban, hogy a városállam lakóinak évente kétszer kötelező volt részt venniük drámajátékokon,mint nézők, hallgatók, mert úgy gondolták a vezetők, hogy ez állampolgári nevelés is egyben. Azonosulhattak a pozitív karakterekkel, fujolhattak a negatív szereplőknél.Stadionnyi lelátókon ültek, lent, középen magas lábbeliben álltak a szereplők és arcuk előtt a karakterükre utaló maszkok voltak.

Tetszett a cserépszavazás intézménye.

És az, hogy nagy gondot fordítottak a gyermekek szellemi fejlesztésére, szemben a spártaiakkal, akik a testi és erkölcsi nevelést helyezték előtérbe. Ennyi ragadott meg, mikor tanultuk:)

2013. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pétervajda válasza:
nekem az hogy szavást tartotak de sokszor elüzték a jó embereket ilyen szavazás miatt de lehet hogy az egyik hatalomra akart törni elüzték
2013. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!