Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyar iskolákban miért...

A magyar iskolákban miért nincs tesióra utáni kötelező zuhanyzás?

Figyelt kérdés
Ezerszer higiénikusabb lenne, Nyugat-Európában mindenhol van ilyen.
2013. jan. 17. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Hány éve jártál iskolába, drága kérdező?


Ez annyira necces! Egyébként is, idő és kapacitás sincs rá. Mellesleg a természetes szégyenlősség is ott van...


Ja és higéniai szempontból sem sokkal rosszabb a semmi, szerintem. A szagok meg az iskolát képen látottak szerint vannak csak, vagy a picsmogós szülők szerint.


Na elég a derpegésből, te meg, légyszíves interjúvolj meg egy iskoláskorú ifjat!

2013. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%
Nyugat-Európában sem KÖTELEZÖ, csak van rá lehetöség. (Mind a négy gyerekem itt járt iskolába, de sehol sem KÖTELEZTÉK öket arra, hogy sport után zuhanyozzanak!!!!
2013. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Én nagyon rüheltem a torna órákat pont azért, mert 3. óra lótás-futás, csupa redva az ember, utánna matek doga, töri óra stb. Ma szégyenérzet, hol éltek, már mindenhol csak a szex, elbarmult a világ...
2013. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Én láttam már közelről amerikai iskolát.

Na azokra lehet mondani hogy bizony iskola , volt úszómedence , több sport pálya , több tornaterem.Sehol nem omlott a vakolat , minden patyolat volt , újszerű és minden technológiai dolgokkal felszerelve.

Na az iskola volt.

A diákok mindig fürödtek edzés után.


És ez nem az az iskola volt ahova a milliomosok gyerekei jártak , ez egy ott közepesnek számító intézmény volt

Ha egy közepes iskola ilyen sok lehetőséget , foglalkozást , választási lehetőségeket ad a diákoknak akkor milyen lehet egy magasabb színvonalú iskola?


Ilyesmi iskolák kellenének Magyarországra is.

2013. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Hol? Hogyan? Mikor? Ki fizetné a vizet? Sok iskolában még tornateremre sem telik, akkor zuhanyzót hogy építenének? Tíz perces szünet alatt hogyan zuhanyzik le harminc ember? Mindennapos testnevelés, évfolyamonként 3-4 osztállyal? Kötelezni rá meg végképp nem lehet senkit. Inkább azt kellene megoldani, hogy a nap végére tudják tenni a testnevelésórákat, akár fakultatív sportprogramok formájában is.
2013. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

1. nincs annyi zuhanyzó

2. nincs rá idő, 10 perc alatt?

2013. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, csak sajnos a 10 perces szünet valóban nem elég rá és van olyan iskola, ahol nincs is zuhanyzó. A mi sulinkban például az öltöző zuhanyzó része (ahol a WC-k, mosdókagylók is vannak) le van zárva, mondván, hogy nehogy valaki rongáljon benne. Így öltözés után közvetlenül még csak kezet sem lehet mosni...
2013. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Nos, nekünk általánosban volt rá lehetőségünk, igazából gimiben is lehetett volna, DE 10-15 perc alatt hogy a jó fenébe zuhanyozzon le 15-20 fiú/lány úgy hogy 2-3 zuhanyzó van maximum? Egyébként meg még senki sem halt bele, hogy leizzadt és utána 4-5 óráig nem zuhanyzott le.
2013. jan. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nyilván senki sem halt bele, csak kicsit igénytelennek és egészségtelennek tartom, hogy utána egy fél napon át bűzlenek a diákok.

Első, egyébként három éve fejeztem be a középiskolát, de nem értem, ez hogy jön ide.

Jártam norvég középiskolába, ott igazából nem is tudom, hogy kötelező volt-e, de mindenki zuhanyzott kivétel nélkül mindenféle szemérmesség nélkül. Ha valaki nem zuhanyzott volna azt biztos, hogy kicikizték volna.

2013. jan. 19. 11:04
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Kötelezővé sehol sem teszik, legfeljebb a hadseregben.

Amiért a fiatalok többsége mégsem zuhanyzik tesi után:


1. Nem áll rendelkezésükre elég hely. A sulik felkészültsége katasztrofális. Kettő, max három zuhanyzó áll rendelkezésére az egész csapatnak. Amíg nincs felsőbb szintű pl. uniós szabály erre vonatkozóan, addig ebben nem lesz semmilyen változás.


2. Nincs elég idő. Ha lenne is elég zuhany és mindenki egyszerre tudna menni tusolni, akkor sincs elég idő. Az óraközi szünetek általában 10 percesek. Ez sajnos semmire nem elég.


3. A magyar fiatalok többsége betegesen szégyenlős. Márpedig a zuhanyzáshoz meztelenre szokás vetkőzni, ez esetben ráadásul mások előtt. Ezzel a ténnyel pedig a srácok/lányok nem tudnak mit kezdeni. Ez pszichológiai és szociológiai probléma egyaránt. Azt az egyszerű folyamatot, miszerint levetkőzik, beáll a zuhany alá, lecsutakolja magát, megtörölközik, majd felöltözik, valamiféle félelmetes, borzasztó dolognak éli meg a mai magyar kamasz.


Nagyjából ennyi, én így látom.

2013. jan. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!